XXVI Niedziela Zwykła – 25. 09. 2016 r.

1.     Trwając w dziękczynieniu za 22 lata istnienia Wspólnoty Parafialnej z radością informujemy, że jako owoc rekolekcji powstaje w naszej parafii Ruch Eucharystyczny, którego celem będzie pogłębienie osobistej więzi z Jezusem poprzez adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Wieczystej Adoracji.
Od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00. W związku z tym wszyscy chętni mogą zapisywać się na wybrane przez siebie, stałe godziny. Zapisy w niedzielę. – w zakrystii, natomiast w tygodniu – w Biurze Parafialnym.
2.    Zapraszamy wszystkich chętnych chcących rozważać Słowo Boże na spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek – 26 września po Mszy św. wieczornej.
3.    Informujemy, że w poniedziałek – 26 września i we wtorek -27 września Msze św. poranne odprawiane będą o godz. 9.00.
4.    Przypominamy że spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 27 września po Mszy św. wieczornej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.Różańce poświęcimy tym dzieciom w sobotę, 8 października o godz. 10.00.
5.    28 września o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W naszej Parafii przy Kapliczce  na ul. Limanowskiego obok Borowianki.
6.    Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 30 września o godz. 17.45.
7.    W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc Maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
8.    Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
9.    Naszych chorych odwiedzimy – w sobotę – 1 października od godz. 9.00.
10.     1 października w ostrowskiej konkatedrze odbędzie się Diecezjalny Dzień Jedności, którego celem jest wspólna modlitwa różnych grup i wspólnot katolickich. Rozpoczęcie o godz. 10, natomiast o 12.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Janiaka. W imieniu zespołu koordynacyjnego ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zapraszamy.
11.    W związku z przypadającą w przyszłym roku setną rocznicą objawień w Fatimie, informujemy, że z naszego Sanktuarium organizowana jest samolotowa pielgrzymka, w terminie od 3 do 11 września. Zapisy i pierwsza wpłata na rezerwację biletu lotniczego do 10 listopada br. w wysokości 300 zł.
12.    Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu „Gość Niedzielny” z filmem pt. „Bóg nie umarł” – w tradycyjnej cenie. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5 zł.