II Niedziela Adwentu – 04. 12. 2016 r.

1. „ Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
2. Dziś po Mszach świętych przy wyjściu z Kościoła Wspólnota osób niepełnosprawnych „Wiara i światło” będzie sprzedawała pierniki w cenie 10 zł. za paczkę. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby Wspólnoty.
3. Trwa ADWENT, czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na godz.17.00 i sobotę na godz.7.30.
4. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej – w poniedziałek 5 grudnia o godz.17.45 (po Roratach), a w najbliższą sobotę 10 grudnia , o godz.10.00 poświęcimy medaliki i łańcuszki tym dzieciom.
5. W czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w święto zniesione tj. o godz. 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30.
W tym dniu od godz.12.00 – 13.00 Matka Boża: zapowiada Godzinę Łaski dla całego świata, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia”.
6. Podobnie jak w roku ubiegłem, Zespół Charytatywny organizuje Akcję „I Ty możesz zostać Mikołajem”. W koszyczku na ołtarzu, są wyłożone serduszka z imieniem i wiekiem dziecka. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wesprzeć tę piękną akcję mogą zabrać takie serduszko, a przygotowane paczki przekazać do Biura Parafialnego do piątku, 16 grudnia.
7. W przyszłą niedzielę II miesiąca składka już tradycyjnie przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za każdy Dar Serca i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
8. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
9. Przy wejściu do kościoła w naszym sklepiku i Biurze Parafialnym w ciągu tygodnia można nabywać opłatki na stół wiglijny. Opłatki – nie będą roznoszone po domach. Ofiary z opłatków przeznaczone będą na ławki. Są również do nabycia świece Caritasu w cenie 6 zł.
10. Zmarli w miesiącu listopadzie: + Władysława Rosa, + Józef Walczak, + Józef Mróz, +Janina Murans, + Edmund Marciniak, + Ryszard Sobolewski, + Jan Matłoka, + Maria Matczak, + Ewa Owczarek.