I Niedziela Wielkiego Postu-18. 02. 2018r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas rozważania Męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek: dla dzieci o godz.16.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 14.30 następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. ok. godz. 15.30. Kazania Pasyjne w tym roku głosi Ks. Diakon Grzegorz Kaczorkiewicz.

Zapraszamy na Transmisję Gorzkich Żali
w telewizji kablowej PRO-ART. Tak jak to było w latach ubiegłych przy wejściu do naszego kościoła, do skarbony można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Krąg Biblijny w poniedziałek, 19 lutego po Mszy Świętej wieczornej. Spotkanie grupy Ojca Pio w piątek, 23 lutego po Mszy Świętej w ramach Drogi Krzyżowej.

3. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 22 lutego 2018 o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

4. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 23 lutego o godz.17.45.

5. Caritas Diecezji Kaliskiej składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim osobom, które przekazują 1% podatku na rzecz Caritas. Dziękujemy za okazywane nam zaufanie i wsparcie pomocy niesionej przez Caritas osobom najbardziej potrzebującym. W tym roku ponawiamy naszą prośbę do wszystkich wiernych naszej Diecezji o wykorzystanie możliwości odpisania 1% podatku na rzecz Diecezjalnej Caritas.

6. Ojciec Franciszek zaapelował do całego Kościoła, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju , zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

7. Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. W tym dniu wspomagamy polskich misjonarzy modlitwą, cierpieniem oraz ofiarami , które tworzą Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
W związku z tym w przyszłą niedzielę 25 lutego br. po wszystkich Mszach Świętych przeprowadzona będzie zbiórka na ten cel.

8. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.