Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Zwykła 17. 01. 2021r.

1. Informujemy, że poświęcenie świec dzieciom I komunijnym oraz spotkania z rodzicami odbędą się 31 stycznia br
– o godz. 12.00 – klasa III A Edukator,
– o godz. 15.30 – klasa III B Edukator
– o godz. 17.00 – klasa III C Edukator oraz dzieci z innych szkół.
Po tych Mszach św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci.

2. Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30, w piątki i soboty o godzinę 17:00.Plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać zestawy kolędowe, w których jest między innymi obrazek św. Józefa – Patrona tego roku z błogosławieństwem, które należy odmówić z Rodziną po powrocie do domu.
Ofiary zebrane podczas tych Mszy świętych w tym roku przeznaczone będą na spłatę kredytu.
Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
Podczas tych Mszy św. będzie możliwość poświęcenia różnych dewocjonaliów. Serdecznie zapraszamy.
3. W czwartek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych dziadkach.
4. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło
5. Administrator Apostolski naszej diecezji – mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia – przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych w niedziele i święta nakazane przedłuża do końca stycznia br. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
6. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 28 stycznia na godz. 18.30.
7. Można nabyć prasę katolicką.

On
Zatrzymał się – cień pod oknem
nade mną chmury wędrowne
udam, że mnie nie ma
zapomnę – puka
znów nie otwieram – myślę: że późno, ciemno
Kto? – pytam wreszcie
Twój Bóg zakochany
Z miłością niewzajemną

Ks. Jan Twardowski  

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Chrztu Pańskiego – 10. 01. 2021r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach także podczas Mszy św. kolędowych na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy dar serca i zaufanie nam pragniemy wszystkim bardzo podziękować.
2. Różaniec Fatimski odmawiać będziemy w środę 13 stycznia o godz. 18.00.
3. Zapraszamy na Apel Jasnogórski – w sobotę, na godz. 21.00.
4. Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic. Od poniedziałku do czwartku na godzinę 18.30, w piątki i soboty na godzinę 17:00. Cały plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać zestawy kolędowe, w których jest między innymi obrazek św. Józefa – Patrona tego roku z błogosławieństwem, które należy odmówić z Rodziną po powrocie do domu.
Ofiary zebrane podczas tych Mszy świętych w tym roku przeznaczone będą na spłatę kredytu.
Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
Podczas tych Mszy św. będzie możliwość poświęcenia różnych dewocjonaliów. Serdecznie zapraszamy.
5. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło…
6. Zmarli w miesiącu grudniu: + Adam Matyaszczyk, + Rafał Pietrzak, + Jan Michalak,
+ Adolf Walczak, + Bogusław Oleszczuk, + Maria Szałata Wieczny odpoczynek …
7. Można nabyć prasę katolicką.

Przyszła
Znowu przyszła do mnie samotność
choć myślałem, że przycichła e niebie
Mówię do niej:
– Co chcesz jeszcze, idiotko?
A ona:
– Kocham ciebie.

Ks. Jan Twardowski

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2021r.

1. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Święcimy kadzidło, kredę i wodę na pamiątkę darów złożonych przez Mędrców Małemu Jezusowi. Jeśli ktoś chciałby jeszcze nabyć kadzidło z kredą można to uczynić pod chórem, a wodę w naszym sklepiku.
2. Od 7 stycznia zapraszamy na Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic. Od poniedziałku do czwartku na godzinę 18.30, w piątki i soboty, na godzinę 17:00 – według następującego planu, (do odczytania). Cały plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać zestawy kolędowe, w których jest między innymi: obrazek św. Józefa z błogosławieństwem, które należy odmówić po powrocie do domu. Podczas tych Mszy św. będzie możliwość poświęcenia różnych dewocjonaliów.
Ofiary kolędowe ze składki na tych Mszach w tym roku będą przeznaczone na spłatę kredytu.
Za które składamy serdeczne „Bóg zapłać”

Dziś hasło dla dzieci, które się łączą z nami w modlitwie to – Mędrcy

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2021r.

1. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla Grzesia.
2. W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła, kredy i wody, które można będzie nabyć przy wejściu do naszego kościoła. Składka przeznaczona będzie na misje.
3. Zapraszamy 6 stycznia na godzinę 15:30 na Mszę świętą w intencji mieszkańców Powiatu Ostrowskiego z okazji XXII Noworocznego Spotkania Samorządowców.
4. Od 7 stycznia zapraszamy na Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic. Od poniedziałku do czwartku na godzinę 18:30, w piątki i soboty na godzinę 17:00, według następującego planu (do odczytania). Cały plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń.
5. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. Administrator Apostolski naszej diecezji – mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia – przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych w niedziele i święta nakazane do dnia 17 stycznia br. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
7. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło…
8. Do nabycia prasa katolicka.