Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
VII Niedziela Zwykła – 23. 02. 2020 r.

1. W tym tygodniu – 26 lutego przypada Środa Popielcowa, – od której rozpoczniemy Wielki Post. Poświęcenie i sypanie popiołu podczas każdej Mszy św. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.
W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki:
dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 15.30. i po Mszy św. o godz.18.30 Zapraszamy.
Na Gorzkie Żale zapraszamy – w niedziele na godz. 14.30, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. ok. godz.15.30. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. diakon Fabian . Gorzkie Żale będą transmitowane przez Telewizję PROART wraz z Koronką.
2. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach z olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 27 lutego na godz. 18.30.
3. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 28 lutego o godz. 17.45.
4. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 
 
Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła – 16. 02. 2020 r.
 
1. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach z olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 27 lutego  na godz. 18.30.
2. Na różaniec i Mszę św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 28 lutego o godz. 17.45.
3. W niedzielę, 23 lutego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski  zostanie odprawiona Msza Św. “w intencji obrony życia i o łaskę poczęcia dla rodziców pragnących dziecka”. Po Mszy św. można będzie podjąć Adopcję Duchową dziecka Poczętego. Zapraszamy!
4. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 
 
 
Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła – 09. 02. 2020 r.
 
1. Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś i przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium, jak również za ofiary złożone podczas kolędy. Za zrozumienie i każdy Dar Serca serdecznie dziękujemy.
2. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek, 10 lutego po Mszy św. wieczornej. Poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym w sobotę, 15 lutego o godz.10.00.
3. W związku ze Światowym Dniem Chorego zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i niepełnosprawnych do naszego Sanktuarium na Mszę św., we wtorek, 11 lutego na godz. 15.30 oraz w imieniu Zespołu Charytatywnego po Mszy św. na spotkanie przy wspólnym stole do naszego Domu Parafialnego.
4. Zapraszamy na Różaniec Fatimski w czwartek, 13 lutego o godz. 18.00, a po Mszy św. procesja światła.
5. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” w niedzielę (dzisiaj) po Mszy św. o godz. 15.30.
6. Z przyjemnością informujemy, że jeden z naszych ministrantów Szymon Łukasz Wojtak – artysta malarz,
otrzymał nominację do tytułu Osobowość roku 2019. Aby poprzeć jego nominację można wysłać SMS na numer 72355 o treści PDS.421.
7. Zmarli w miesiącu styczniu: + Kazimierz Głowacki, + Maria Kizler, + Jarosław Kossowski,+ Dariusz Klawiński, + Barbara Pichet, + Czesław Piskorski, + Franciszek Marek, + Bogusław Kasprzak,
+ Tomasz Żychliński, + Bogumiła Urbaniak, + Jacek Gulcz.
8. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 
 
Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Ofiarowanie Pańskie   – 02. 02. 2020 r.

 

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś przed kościołem na zakony klauzurowe naszej diecezji oraz za ofiary składane podczas kolędy, którą zakończyliśmy wczoraj. Serdecznie dziękujemy wszystkim, za otwarte drzwi domów i otwarte serca.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
Spowiedź św. tradycyjnie 15 minut przed każdą Mszą św. i dodatkowo w piątek od godz. 16.30 – 17.00 i od godz.18.00 do 18.30. Dodatkowa Msza św. pierwszo piątkowa o godz. 17.00.
3. Zebranie Matek i Ojców Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę, 9 lutego po Mszy św. o godz. 9.00, jako spotkanie opłatkowe.
4. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” w przyszłą niedzielę, 9 lutego po Mszy św. o godz. 15.30. 
5. W związku ze Światowym Dniem Chorego zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i niepełnosprawnych do naszego Sanktuarium na Mszę św., we wtorek, 11 lutego na godz. 15.30 oraz w imieniu Zespołu Charytatywnego, po Mszy św. na spotkanie przy wspólnym stole do naszego Domu Parafialnego.
6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium.  Za zrozumienie i każdy Dar Serca składamy „Bóg zapłać.
7. Od lutego Msze św. w tygodniu o godz. 7.30, 15.30 i 18.30, W środy o godz.18.00 Godzinki do Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. W niedzielę – 9 lutego zapraszamy, na transmisję Koronki do Miłosierdzia o godz.15. 00 i Mszy św. o godz. 15.30 z naszego Sanktuarium poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina na 103.1 FM.
9. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek 10 lutego po Mszy św. wieczornej. Poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym w sobotę 15 lutego o godz.10.00.
10. Radio Rodzina naszej Diecezji, organizuje 8 dniową Narodową Pielgrzymkę do Grobu św. Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin Papieża Polaka w dniach od 13 – 20 maja br. Szczegóły na plakacie.
11. Pragniemy poinformować, że zwolnił się jeden stolik na nasz Bal „Zabawa na 102” – 8 lutego.
12. Tradycyjnie jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 
 
 
Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Zwykła  – 26. 01. 2020 r. 
 
1.„Bóg zapłać” –oraz ofiary składane podczas kolędy i przy różnych okazjach na upiększanie naszego Sanktuarium, Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Kredyt systematycznie spłacany.
2. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach z olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 30 stycznia na godz. 18.30.
3. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 31 stycznia o godz. 17.45.
4. W niedzielę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. – poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Najmniej widoczne są Siostry Klauzurowe, tzn. takie, które z zasady nie wychodzą z klasztoru, oddają się modlitwie i pokucie w intencji Kościoła. W duchu wiary pragniemy to sobie uświadomić, jak wiele im zawdzięczamy. Siostry te utrzymują się tylko z darów ludzi, którzy doceniają ich rolę w Kościele. W naszej Diecezji są cztery zakony klauzurowe: Siostry Karmelitanki Bose i siostry Klaryski w Kaliszu, Siostry Kapucynki w Ostrowie Wlkp. i Siostry Kamedułki w Złoczewie. Zbiórka na zakony klauzurowe przed Kościołem zostanie przeprowadzona w niedzielę, 2 lutego po Mszach św.
5. Chorych odwiedzimy – w sobotę, 1 lutego od godz. 9.00.
6. Informujemy, że od 3 lutego można rezerwować Msze św. na 2 półrocze bieżącego roku. Jedna rodzina może zarezerwować po 2 intencje na jedno półrocze. Treść intencji prosimy podawać najpóźniej na
3 tygodnie przed wyznaczonym terminem zamówionej Mszy św. W miejsce wolnych intencji przyjmowane będą nowe.
7. Jednocześnie przypominamy, że intencje mszalne zamawiane na pogrzeb, który odbywa się poza naszą Parafią są przyjmowane na Msze św. piątkowe.
8. W związku z organizowanym Balem Dobroczynnym w dniu 8 lutego – mile widziani sponsorzy nagród.
Zaproszenia na Bal można odbierać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania biura.
9.Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej w dniach od 14- 16 lutego br. młodzież z klas V- VIII szkoły Podstawowej i od 21 – 23 lutego br młodzież ze szkół ponadpodstawowych i starsi. Rekolekcje rozpoczynają  się w piątek o godz. 17.30 a kończą w niedzielę obiadem o godz. 12.00.
10. Od grudnia w naszej wspólnocie parafialnej pomaga nam w pracy duszpasterskiej Ks. Paweł Rogoziński  który jest  na urlopie zdrowotnym i zamieszkuje w Domu Księży Emerytów przy ulicy 3 maja. Jesteśmy Mu bardzo wdzięczni za Jego posługę  wśród nas.
11. Diecezja Kaliska w związku ze zbliżającą się beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego uprzejmie prosi o nieodpłatne udostępnienie zdjęć i innych materiałów archiwalnych dokumentujących wizyty kardynała Wyszyńskiego w parafiach naszej diecezji. Materiały opatrzone jak najdokładniejszym opisem prosimy przesłać na adres Kurii Diecezjalnej w Kaliszu (ul. Widok 80 – 82) bądź na adres e-mailowy [email protected]
12. Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy.
Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie w miejscowości Ostrów Wielkopolski 28.01.2020 przy Targowisku ul. Witosa
13. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.