Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła – 17. 02. 2019 r

1. Zapraszamy na Krąg Biblijny w poniedziałek, 18 lutego po Mszy Świętej wieczornej a na spotkanie Grupy Ojca Pio w sobotę, 23 lutego po Mszy Świętej wieczornej.
3. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek 19 lutego po Mszy św. wieczornej.
4. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 22 lutego o godz. 17.45.
5. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy kleryków z naszego kaliskiego Seminarium Duchownego, którzy organizują na przełomie czerwca i lipca wczaso – rekolekcje dla osób niepełnosprawnych „Ostoja” w Odolanowie. Razem z podopiecznymi, podzielą się świadectwem i po Mszach św. zbierać będą przed kościołem ofiary na ten szczytny cel.
6. Moi Kochani, to nasze świętowanie 25 – lecia naszej Wspólnoty Parafialnej rozpoczniemy już od naszego Parafialnego Odpustu – 28 kwietnia wraz z Ks. Biskupem Stanisławem Napierałą – pierwszym naszym Biskupem – Seniorem o godzinie 12.00, który udzieli także naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
Po południu, od godziny 17.00 zapraszamy na CHARYTATYWNY FESTYN RODZINNY na PIASKI SZCZYGLICZKA do ZIELONAEJ PRZYSTANI. Gry i zabawy dla dzieci i młodzieży i występy.
W związku z tym, zapraszamy do wzięcia udziału w „LOTERII NA PIASKACH” i zakupu Cegiełek.
Losowanie cennych nagród na Festynie o godzinie 19.00 – Główną Nagrodą Skuter.
W związku z tym od 23 lutego 2019 r. rozprowadzane będą – LOSY – Cegiełki w cenie 10 zł.
Cegiełki będą rozprowadzane, w Biurze Parafialnym, w naszym sklepiku i p. Adama, w placówkach oświatowych, na ulicach naszego miasta, w naszych ostrowskich parafiach, i na terenie rekreacyjno – wypoczynkowym – Piaski Szczygliczka – Zielona Przystań.
Cegiełki, będą oznaczone kolejnymi numerami i dodatkowo będzie tam miejsce na, wpisanie swoich danych osobowych, imienia i nazwiska, adresu i numeru telefonu. Udostępniane dane osobowe są przez nas chronione. Po zakupie Cegiełek, prosimy – cześć Cegiełki ze swoimi danymi, o wrzucanie do specjalnych skrzynek, aby mogły wziąć udział w losowaniu.
7. Pragniemy serdecznie zaprosić, do udziału we Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w Parafii Najświętszego Zbawiciela w niedzielę 24 lutego o godz.18.00. Modlitwę poprowadzi Ks. Michał Włodarski wraz z zespołem Ostrowskich Wieczorów Uwielbienia.
8. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 28 lutego 2019 o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
9. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest wiele nowych książek i nie tylko.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła – 10. 02. 2019 r

1.„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś i przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy Dar Serca serdecznie dziękujemy. Jak również za ofiary składane podczas kolędy.
Po zimie, przystąpimy do wykonania dalszej części parkingu.
Kostka i krawężniki są już zamówione.
Do odpustu pragniemy wykonać – podbitkę w naszym kościele.
Zaliczka na zakup materiałów została już wpłacona, a we wtorek jadę z Panem Inspektorem Nadzoru do Strzegomia w sprawie kamienia na posadzkę. Do rocznicy powstania Parafii tj. 25 września – pragniemy zrobić posadzkę.
2.W związku ze Światowym Dniem Chorego zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i niepełnosprawnych do naszego Sanktuarium na Mszę św., w poniedziałek, 11 lutego na godz. 15.30 oraz w imieniu Zespołu Charytatywnego po Mszy św. na spotkanie przy wspólnym stole do naszego Domu Parafialnego.
3. Msza św. i katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania we wtorek 12 lutego o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
4. Zapraszamy na Różaniec Fatimski w środę, 13 lutego o godz. 18.00. a po Mszy św. procesja światła.
5. Apel Jasnogórski – w sobotę, 16 lutego o godz. 21.00.
6. Zapraszamy na Krąg biblijny – w poniedziałek 18 lutego br. po Mszy św. wieczornej.
7. W związku z organizowanym Balem Dobroczynnym w dniu 16 lutego, jak co roku mile widziani sponsorzy nagród.
8. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” w przyszłą niedzielę 17 lutego po Mszy św. o godz. 15.30.
9. Przepraszamy, że nie wszyscy w tym roku podczas kolędy otrzymali zestawy kolędowe, w tym koperty na Daninę Diecezjalną i Parafialną można je odebrać w naszym sklepiku i Biurze Parafialnym.
10. Zmarli w miesiącu styczniu: + Krystyna Pieczyńska, + Adela Herzog, + Krystyna Kubiszewska,
+ Henryk Kempa, + Alicja Smułka, + Stanisława Maciejewska, + Tomasz Wojciechowski, + Stanisław Górecki, + Zbigniew Malkowski.
10. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła – 03. 02. 2019 r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś przed Kościołem na zakony Klauzurowe naszej Diecezji oraz za ofiary składane podczas kolędy.
2. W związku ze Światowym Dniem Chorego zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i niepełnosprawnych do naszego Sanktuarium na Mszę św., w poniedziałek, 11 lutego na godz. 15.30 oraz w imieniu Zespołu Charytatywnego po Mszy św. na spotkanie przy wspólnym stole do naszego Domu Parafialnego.
Również w tym dniu o godz. 11.00 w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu ul. Kanonicka 5 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla chorych, której przewodniczył będzie Ordynariusz naszej diecezji Ks. Biskup Edward Janiak.
3.W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy Dar Serca składamy „ Bóg zapłać.” 
4.Od lutego Msze św. w tygodniu o godz. 7.30, 15.30 i 18.30, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
5. Serdecznie zapraszamy dzieci 6, 7 – letnie wraz z Rodzicami na Drzwi Otwarte – karnawałowe spotkanie w Szkole Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator’ ul. Tuwima 12 w dniu 6 lutego 2019 r. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.
6. W niedzielę, 10 lutego zapraszamy, na transmisję Koronki do Miłosierdzia o godz.15. 00 i Mszy św. o godz. 15.30 z naszego Sanktuarium poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina na 103.1 FM.
7. Siostry Nazaretanki z Ostrzeszowa zapraszają na Koncert „Perły w koronie” w niedziele 10 lutego br. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
9. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.