IV  Niedziela Wielkiego Postu  – 26.03.2017r.

1. Trwa Wielki Post – czas rozważania Męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.00 dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
Gorzkie Żale –w każdą niedzielę na godz. 14.30, następnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. ok. godz. 15.30. Transmisja Gorzkich Żali w telewizji kablowej PRO-ART. Serdecznie zapraszamy.
Tak jak to było w latach ubiegłych, przy wejściu do naszego Kościoła, do skarbony można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie z relikwiami i olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 30 marca br na godz. 18.30, a nie jak do tej pory o godz. 19.30.

3. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek, 31 marca od godz. 17.45.

4. Naszych chorych – odwiedzimy w sobotę, 1 kwietnia od godz. 9.00. Nie będzie dodatkowych odwiedzin chorych w związku ze świętami Wielkanocnymi. Kolejne odwiedziny w sobotę, 6 maja.

5. W niedzielę, 2 kwietnia przypada XII rocznica śmierci Naszego Wielkiego Papieża Świętego Jana Pawła II. W godzinie Jego śmierci o 21.37 zapalmy symboliczne światło. W naszych oknach. Jest to również dzień rozpoczęcia budowy naszej Świątyni.

6. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia – członkowie Zespołu Charytatywnego zbierać będą przed kościołem ofiary dla rodzin potrzebujących pomocy.

7. Rekolekcje Wielkopostne dla Szkoły Podstawowej „Edukator” i Gimnazjum Nr 3 przeżywać będziemy od 5 do 7 kwietnia br. Prowadził je będzie nasz były Wikariusz Ks. Krzysztof Raj.

8. W sobotę, 8 kwietnia przeżywać będziemy Wielkopostny Dzień Skupienia, któremu przewodniczył będzie Ks. Prałat dr Zbigniew Cieślak, Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Ostrowie Wlkp.
W tym dniu przypada również w naszej parafii dzień Spowiedzi Wielkanocnej w godz. 7.30 – 9.00, 14.30 – 16.00  i 17.30 – 19.00.
Okazja do Komunii św. tylko podczas Mszy św.
Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, 15.30  i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30
Podczas każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna.

9. Egzamin dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę, 1 kwietnia o godz.14.00 lub w poniedziałek, 3 kwietnia o godz.19.00 na salce.

10. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową – 7 kwietnia br. To ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, połączone z rozważaniem Męki Jezusa Chrystusa. Tegorocznym tematem przewodnim EDK jest Droga Przełomu. W naszej Diecezji zostały przygotowane dwie trasy: z Kalisza i z Pleszewa.
Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej: www.edk.org.pl

11. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.