Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Najświętszej Trójcy – 16.06.2019r.

1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Apel Jasnogórski – dzisiaj (niedziela) o godz.21.00.
3. Informujemy, że Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły Podstawowej „Edukator” i dla Gimnazjum Nr 3 w środę, 19 czerwca o godz. 8.15.
4.Zapraszamy dzieci, które chcą sypać kwiatki i dzieci I Komunijne na próbę w najbliższy wtorek, 18 czerwca na godz. 17.00. Chłopców, zapraszamy bezpośrednio na procesję.
5. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek, 20 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy o godz. 11.00 sprzed Kościoła Św. Antoniego do Konkatedry, gdzie zostanie odprawiona Msza św.
Msze św. w tym dniu w naszym Kościele godz. 7.30, 9.00, 10.30, 15.30 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Przez całą oktawę po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół Kościoła. Prosimy także o udekorowanie naszych domów.
6.W niedzielę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych rodzicach.
7. W łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która wyrusza z Poznania
6 lipca zapraszamy również na XVII Wielkopolską Pieszą Pielgrzymkę „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” z Ostrowa 10 lipca, z Częstochowy 16 lipca. Wejście do Krakowa Łagiewnik 21 lipca. Zapisy na trasie pielgrzymki. Szczegóły na plakatach.
8. Od dnia 24 czerwca przez 3 tygodnie na czas zakładania posadzki w Kościele, Msze św. wśród tygodnia będą odprawiane w Kaplicy Świadków Miłosierdzia w piątek wieczór, sobotę wieczór i całą niedzielę na zewnątrz przy ołtarzu polowym przy krzyżu.
9. W czwartek, 27 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 z Kościółka NMP Królowej Polski, wyruszy ulicami Królowej Jadwigi i Reymonta Procesja do naszego Sanktuarium, gdzie zostanie odprawiona Msza św. Pierwsze dwa ołtarze przygotowuje Parafia NMP Królowej Polski. Nasza Parafia: Trzeci – Matki przy ul. Królowej Jadwigi i czwarty ołtarz – Ojcowie.
10. Dzisiaj po Mszach św. woluntariusze Komitetu Stop Pedofilii zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO.
Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
11. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na różne okazje, cegiełki na posadzkę naszego kościoła, Kalendarz Jubileuszowy jako cegiełka przedstawiający historię naszej Parafii w obrazach w cenie 25 zł. oraz książeczki Wiersze Rymowanki Powiedzenia Ważne myśli autorstwa Władysława Gąsiorka – pielgrzyma w cenie 10 zł.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Św. – 09.06.2019r.

1.„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś i przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium. W minionym tygodniu przyjechał pierwszy transport płytek na posadzkę w kościele. Jak wiadomo na 25 września br. w 25 rocznicę powstania naszej Wspólnoty Parafialnej zaplanowana jest konsekracja naszego Kościoła. Do tego czasu chcielibyśmy zakończyć rozpoczęte prace budowlane. Ze względu jednak na brak płynności finansowej jesteśmy zmuszeni po raz pierwszy w przeciągu tych 25 lat wziąć kredyt, ażeby zakończyć rozpoczęte inwestycje.
Za zrozumienie i każdy Dar Serca serdecznie dziękujemy.
2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej. Różaniec Fatimski odmawiać będziemy w czwartek 13 czerwca łączności z nabożeństwem czerwcowym.
3. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Okres Wielkanocny. Jutro II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w święto zniesione tj. o godz. 7.30, 9.00,  15.30, 17.00 i 18.30. 
4. Zapraszamy na Krąg biblijny w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Apel Jasnogórski w niedzielę na godz.21.00. 
5. Parafia p.w. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie przeżywać będzie swój Odpust w czwartek 13 czerwca o godz.18.30.
6. W dniu 12 czerwca w środę o godz. 11.30 w Przychodni Lekarskiej „ERMED” przy ul. Wodnej 15 w Ostrowie Wlkp. odbędą się badania USG i DOPLLER. Cena jednego badania to 55 zł.
7. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na różne okazje oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła. Na przyszłą niedzielę będą już Jubileuszowe Kalendarze z ręcznie malowanymi obrazami przedstawiającymi historię 25 lat naszej parafii.
8.  Zmarli w miesiącu maju: + Zofia Piasecka, + Elżbieta Stabrowska.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

1. Trwa czerwiec, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 – 17.00, 17.30 – 18.30 i tradycyjnie 15 minut przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. pierwszo piątkowa o godz. 17.00. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Bożemu Sercu po Mszy św. wieczornej.
3. Ks. Karol swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w najbliższą sobotę, 8 czerwca od god.9.00.
4. Zebranie Matek i Ojców Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00.
5. W najbliższą niedzielę (II miesiąca) transmisja Koronki do Miłosierdzia o godz.15.00 i Mszy św. o godz. 15.30 z naszego Sanktuarium poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina na 103.1 FM.
6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium..” Z uwagi na opady i podtopienia w kopalni kamienia w Strzegomiu, pierwszy transport granitowych płytek dojedzie po niedzieli. Za zrozumienie i każdy Dar Serca przy różnych okazjach składamy serdeczne „Bóg zapłać
7. Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. będzie w kościele Ducha Świętego w Ostrowie Wlkp. w piątek, 7 czerwca. Początek o godz. 19.00, zakończenie ok. godz.21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
8. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Swój Odpust przeżywać będzie Parafia Św. Ducha przy ul. Różanej. Suma Odpustowa o godzinie 12.00. Zapraszamy.
9.Zapraszamy na III edycję zabaw rowerowych „Dookoła Dzwonu. W programie będą wyścigi dla chłopców i dziewczynek w wieku: 3 – 4 lat; 5-6 lat; 7-9 lat oraz dzieci komunijnych (kl. III) i rocznicowych (kl. IV). A dla „młodzików” z klas komunijnych, odbędą się indywidualne czasówki o tytuł „Mistrza Dzwonu”. Dziewczynki walczą o tytuł „Mistrzyni Dzwonu”. W trakcie wyścigów zapewniamy dla dzieci dodatkowe zabawy w postaci slalomów i wyścigów żółwia. Zawody odbędą się w niedzielę, 9 czerwca o godz.13.00.
10. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na różne okazje oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019r.

1. Dziś Dzień Mamy – pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie.
2. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Od soboty rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe również po Mszy św. wieczornej.
3. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 30 maja 2019 o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy
4. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek, 31 maja o godz. 17. 45
5.Naszych chorych odwiedzimy w sobotę, 1 czerwca od godz. 9.00. Ks. Karol swoich chorych odwiedzi wyjątkowo w sobotę, 8 czerwca od godz. 9.00.
6. W sobotę, 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
7. W przyszła niedzielę, 2 czerwca przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8. W poniedziałek, 3 czerwca swoje imieniny obchodził będzie nasz ks. Karol. W niedzielę, 2 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji naszego Solenizanta. Niech Miłosierny Bóg obdarzy Go potrzebnymi łaskami, Matka Boża ma w swojej matczynej. „ Szczęść Boże”.
9. W wakacje zapraszamy na Pielgrzymki:
– do Lichenia – 9 lipca wyjazd o godz. 8.00 koszt 25 zł.
– do Częstochowy – 12 sierpnia wyjazd o godz. 6.00. koszt 40 zł.
Zapisy z wpłatą w Biurze Parafialnym.
10. Szkoła Podstawowa nr 7 i Parafia Ducha św. w Ostrowie Wlkp. zapraszają na spektakl „ Z Mamy się nie wyrasta” w dniu 27 maja br. o godz. 18.00 w Ostrowskim Centrum Kultury.
11. „Miłość w Rodzinie” – Marsz dla Życia i Rodziny w dniu 2 czerwca br. w Gorzycach Wielkich. Szczegóły na plakacie.
12. W dniu 12 czerwca w środę o godz. 11.30 w Przychodni Lekarskiej „ERMED” przy ul. Wodnej 15 w Ostrowie Wlkp. odbędą się badania USG i DOPLLER. Cena jednego badania to 55 zł.
13. W dniach 14 – 16 czerwca br. na terenie parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela odbędzie się Tratwa Festiwal Pleszew. Szczegóły na stronie internetowej www.tratwa.com.pl i plakatach.
14. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na różne okazje oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła.