XX Niedziela Zwykła 18. 08. 2019 r.

1. „Bóg zapłać” wszystkim osobom, które zaangażowały się w XVIII Pielgrzymkę do Matki Bożej Skalmierzyckiej w ubiegłą środę.
Pielgrzymowało w tym roku 141 pielgrzymów.
2. W poniedziałek, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, swój odpust przeżywać Parafia w Zębcowie. Msza św. odpustowa o godz. 18.30., którą odprawi nasz Ks. proboszcz Andrzej.
3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej „Edukator” ul. Tuwima 12 – w niedzielę 1 września o godz. 12.00.
4. Nasz Ks. Biskup Edward Janiak wyraził zgodę na organizację zbiórki podpisów w parafiach Diecezji Kaliskiej w sprawie niewyrażenia zgody na organizację Marszu Równości w Kaliszu w dniu 22 września br. Zbiórka podpisów zostanie przeprowadzona w terminie od 13 sierpnia do 13 września przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej przy wejściu do naszego kościoła.
5. W kinie „Komeda ” w naszym mieście od 15 sierpnia wyświetlany jest film „Tajemnica Ojca Pio”. Zapraszamy.
6. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, ręcznie malowane Jubileuszowe Kalendarze przedstawiające w obrazach historię naszej Parafii, cegiełki na posadzkę naszego kościoła oraz pamiątkowe magnesy.

XIX Niedziela Zwykła 11. 08. 2019 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach na rozbudowę i upiększanie naszej świątyni. Nasz kościół pięknieje. W ostatnim czasie, spieszyliśmy się z pracami wykończeniowymi. Udało się zrobić podbitkę sufitu i nowe oświetlenie, ułożono posadzkę granitową i pomalowano kościół, aby na 25-lecie istnienia naszej parafii dokonać konsekracji naszej świątyni, poprzedzą to, Rekolekcje Jesienne, które poprowadzi O. Jesse Franciszkanin z Osiecznej.
Z pomocą Bożą oraz dzięki ofiarności całej Wspólnoty Parafialnej, wielu ofiarodawców i zaciągnięciu pożyczki, udało się nam to zrealizować i w miarę naszych możliwości staramy się ją systematycznie spłacać.
Pragniemy także bardzo podziękować wszystkim, którzy przyjęli do swoich domów na nocleg pielgrzymów grupy – Jarocińsko-Pleszewskiej.
2. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 15.30 będzie transmitowana poprzez nasze diecezjalne Radio Rodzina. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
3. Jutro, w poniedziałek – pielgrzymka z naszej Parafii na Jasną Górę. Wszystkim, którzy są zapisani pragniemy przypomnieć, że wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00 rano.
4. Różaniec Fatimski odmówimy w najbliższy wtorek, 13 lipca o godz. 14.30, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z procesją wokół kościoła.
5. W środę, 14 sierpnia w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP będzie również odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. wieczorna o godz.18.30.
6. W czwartek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP:
– Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30 i 20.00. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
– zapraszamy również do wzięcia udziału w XVII pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach na czuwanie przed odpustem od godziny 21.00 i – Pasterkę Maryjną o godz. 24.00.
Powrót autokarem. Wyjście sprzed naszego Sanktuarium w środę 14 sierpnia o godz. 15.30 – po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
7. Zapraszamy na Apel Jasnogórski w piątek, 16 sierpnia na godz. 21.00.
8. Jest organizowany z naszej Parafii w niedzielę, 18 sierpnia wyjazd do Poznania na odpust błogosławionej Sancji Szymkowiak na godzinę 12.00. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 9.00.
Zapisy w Zakrystii i Biurze Parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapraszamy.
9. W czwartek, 15 sierpnia – Biuro Parafialne będzie nieczynne
10. W przyszłą niedzielę, 18 sierpnia o godz. 10.30 Ksiądz Jerzy odprawi Mszę św. w naszym Sanktuarium w intencji Pielgrzymów, z którymi w tym roku wspólnie pielgrzymował. Po Mszy św. Ksiądz Jerzy zaprasza swoich Pielgrzymów do domu parafialnego pw. Św. Józefa na wspólny obiad.
11.Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, w sanktuarium w Lutogniewie. Uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony przez rolników ogrodników i sadowników rozpocznie się o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
12. W kinie „Helios” w Kaliszu od 15 sierpnia wyświetlany będzie film „Tajemnica Ojca Pio”
13. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, ręcznie malowane Jubileuszowe Kalendarze przedstawiające w obrazach historię naszej Parafii, cegiełki na posadzkę naszego kościoła oraz pamiątkowe magnesy.