Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

1. Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Sławomira Kostrzewę w związku z rozpoczętymi Rekolekcjami Adwentowymi.
2. Bóg zapłać” za ofiary zebrane dziś do skarbony na pomoc Kościołowi na wschodzie oraz ofiary zebrane na nasze Sanktuarium.
3. Trwa ADWENT, czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.30. W okresie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 18.30 z wyjątkiem najbliższego poniedziałku i wtorku tj. 11 i 12 grudnia – w tych dniach z uwagi na rekolekcje będzie Msza św. wieczorna o godz. 18.30.
4. Spowiedź św. Adwentowa w naszej Parafii przez cały adwent 15 min przed Mszami św. oraz w sobotę, 16 grudnia w godzinach: – 8.00 – 10.00 15.00 – 16.30 – 17.00 – 18.30
5. Podobnie jak w roku ubiegłym, Zespół Charytatywny organizuje Akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W koszyczku na ołtarzu, są wyłożone kartki z imieniem i wiekiem dziecka oraz osób dorosłych . Kto chciałby wesprzeć tę piękną akcję może zabrać kartkę, a przygotowane paczki przekazać do Biura Parafialnego do piątku, 15 grudnia.
6. Trwa Akcja Charytatywna diecezji kaliskiej „Tytka charytatywna”. Tytki można wypełnić różnymi artykułami i oddać w biurze parafialnym do piątku, 15 grudnia.
7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotową szlakiem bogactwa Bałkanów od 25 czerwca do 2 lipca 2024 roku. W planie Czarnogóra Medjugorje i Chorwacja. Szczegółowy plan można odebrać w Kancelarii i Zakrystii. Zapisy w Biurze parafialnym.
8. Spotkanie dla Młodzieży kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.30. Obecność obowiązkowa. Proszę zabrać indeksy.
9. Spotkanie opłatkowe dla motocyklistów w niedzielę 17 grudnia o godz.16.30
10. Zapraszamy na mini turniej piłki nożnej o Puchar św. Mikołaja organizowany przez naszą parafię w sobotę, 16 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Edukator. Wstęp wolny. Zapraszamy do kibicowania – grają ministranci z Ostrzeszowa z Fary, młodzież ze szkoły Edukator i nasi ministranci. Turniej rozpoczyna się o godz.10.15 a kończy około godziny 14.00
11. Parafia Najświętszej Marii Panny zaprasza na Koncert Adwentowy w niedzielę,10 grudnia na godz. 17.30. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.
12. Zapraszamy członków Apostolatu Margaretka na spotkanie modlitewno-opłatkowe do Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu w sobotę, 16 grudnia. O godz. 14.00 – Nabożeństwo i Adoracja, następnie o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie przy opłatku
13. Informujemy, że w Parafii Św. Rodziny w Ostrowie od 17 do 19 grudnia odbędą się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi znany duszpasterz – ks. Wojciech Pieprzyca. W związku z tym w niedzielę 17 grudnia o godz.16.00 ks. Wojciech będzie sprawował Mszę św. w pruślińskiej świątyni w 40 rocznicę powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich uczestników spotkań które odbywały się na ulicy Asnyka u Sióstr Kapucynek. Po Mszy św. odbędzie się agapa w salce parafialnej.
14. Telewizja Kablowa PROART oraz Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo organizują Akcję „Niech wszyscy mają święta” . Akcja rozpoczęła się 1 grudnia i potrwa do 20 grudnia. Organizatorzy zwracają się do wszystkich mających otwarte serca o wsparcie Akcji. W sklepach na terenie miasta wystawione są specjalnie oznakowane kosze do których można wkładać artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia. Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji
15. Zmarli w miesiącu listopadzie:+ Paweł Nowaczyk, + Roman Jankowiak, Angelika Stasiak, + Irena Dmyszewicz, + Aldona Kowalczyk, + Zofia Kaźmierczak,+ Zbigniew Kowalczyk,+ Aleksander Kaczmarek
16. Można nabyć prasę katolicką, kalendarze na przyszły rok w cenie 6 zł. i świece oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.