II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy Dar Serca serdecznie dziękujemy. Została ukończona droga za naszym kościołem iż pogrzebami dla bezpieczeństwa będziemy chodzić tą drogą.
2. Trwa ADWENT, czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 i sobotę na godz. 7.30.
3. Młodzież przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy – w poniedziałek, 10 grudnia na Mszę św. na godz.17.00 i następnie na spotkanie formacyjne.
4. Krąg biblijny– we wtorek 11 grudnia o godz.18.00.
5. Różaniec Fatimski – w czwartek, 13 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00. Po Roratach procesja Różańcowa ze świecami wokół Kościoła.
6. Naszych kochanych chorych odwiedzimy – w związku ze Świętami Bożego Narodzenia w najbliższą sobotę, 15 grudnia od godz. 11.00. Chorych, którzy nie są zgłoszeni na comiesięczny objazd, można zgłaszać w Biurze Parafialnym. Nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę stycznia z uwagi na kolędę.
7. Spowiedź św. Adwentowa w naszej Parafii w najbliższą sobotę,15 grudnia: od godz. 8.00. – 10.00 po południu 15.30 – 17.00 i 17.30 – 18.30.
8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
9. W niedzielę, 16 grudnia Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
10. Wspólnota „Wiara i światło” zaprasza na Mszę św. i spotkanie opłatkowe w niedzielę 16 grudnia o godz.13.30.
11. Zmarli w miesiącu listopadzie: + Marian Zych, + Halina Dybioch, + Zenon Nieweś, + Ewa Maciejewska, + Janina Piechota, + Sławomir Ciupka, + Ewa Białkowska.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł, opłatki na stół wigilijny,ofiary w tym roku przeznaczone będą na podbitkę sufitu do naszego kościoła za rok bowiem, przeżywać będziemy 25 lecie Parafii. Mini lampiony na Adwent.,kalendarze diecezjalne, oraz ręcznie malowane Anioły.

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.

1. Rozpoczęliśmy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na narodzenie Chrystusa. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na godz.17.00 oraz w sobotę na godz.7.30. Dzieci z lampionami gromadzą się przy wejściu do kościoła. W okresie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz.18.30. W piątek, sobotę i niedzielę Msze św. bez zmian.
2. W sobotę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w święto zniesione tj. o godz. 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30.
W tym dniu od godz.12.00 – 13.00 Matka Boża: zapowiada Godzinę Łaski dla całego świata, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia
3. W przyszłą niedzielę, II miesiąca składka już tradycyjnie przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za każdy Dar Serca i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
4. Zebranie Matek i Ojców Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę po Mszy o godz.9.00.
5. Spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej – we wtorek,4 grudnia o godz. 18.00.W sobotę, o godz. 10.00 poświęcimy medaliki i łańcuszki tym dzieciom.
6. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy – w poniedziałek, 10 grudnia na Mszę św. na godz. 17.00, następnie spotkanie formacyjne.
7. W niedzielę, 9 grudnia transmisja z naszego Sanktuarium Koronki o godz.15.00 i Mszy św. o godz.15.30 poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina.
8. Podobnie jak w roku ubiegłym, Zespół Charytatywny organizuje Akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W koszyczku na ołtarzu, są wyłożone kartki z imieniem i wiekiem dziecka oraz samotnych osób dorosłych. Kto chciałby wesprzeć tę piękną akcję może zabrać kartkę, a przygotowane paczki przekazać do Biura Parafialnego do piątku, 14 grudnia.
9. Trwa Akcja Charytatywna diecezji kaliskiej „Tytka Charytatywna”,którą można wypełnić rożnymi artykułami, następnie oddać w Biurze Parafialnym do piątku, 14 grudnia.Tytki charytatywne można odebrać w sklepiku.
10. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 – 17.00, od godz. 17.30 do Mszy św. wieczornej oraz 15 minut przed każdą Mszą św.
11. „Jacek i inni potrzebują Twojej pomocy” – Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla wszystkich chętnych osób zdrowych w wieku 18 – 55 lat odbędzie się 8 grudnia, w sobotę 9.00 – 21.00 w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wlkp. i w Galerii Amber w Kaliszu oraz w sobotę, 15 grudnia w Ratuszu na Rynku w Ostrowie Wlkp. Zachęcamy do wzięcia udziału.
12. W środę, 12 grudnia o godz. 15.00 w przychodni Lekarskiej „ERMED” przy ul. Wodnej 15 w Ostrowie Wlkp. odbędą się badania USG Doppler całego ciała. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55 zł. Szczegóły na plakacie.
13. Na ukończeniu jest droga za naszym kościołem, prowadząca na cmentarz, którą po ukończeniu będziemy chodzili z pogrzebami na nową część cmentarza.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł, opłatki na stół wigilijny,(ofiary w tym roku przeznaczone będą na podbitkę sufitu w naszym kościele).Mini lampiony na Adwent, kalendarze diecezjalne, książeczki z okazji 40 rocznicy wyboru Papieża-Polaka na Stolicę Piotrową oraz piękne malowane ręcznie Anioły.