XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

1. „Bóg zapłać” za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium, także przez koszyk wirtualny na naszej stronie internetowej.
2. Różaniec Fatimski w poniedziałek,13 lipca o godz. 14.30. Po Mszy św. procesja wokół Kościoła.
3. W tym roku z racji panującej epidemii do Krakowa Łagiewnik pielgrzymować będziemy duchowo od 16 – 21 lipca, będziemy łączyć się w modlitwie On – line. W tym roku ze Sługą Bożym Stefanem Kardynałem Wyszyńskim. Fizycznie pielgrzymować będzie tylko delegacja Kapłanów.
W tym czasie transmisja przez Facebooka na Profilu ks. Proboszcza – andrzej szudra, Radio Rodzina, oraz przez stronę internetową naszej parafii codziennie:
– konferencja ks. Bogumiła Kempy – 16.35
Przez naszą telewizję kablową Pro-art. codziennie:
– Msza św. o godz. 15.30
Intencje do omodlenia w czasie pielgrzymki można przesyłać przez internet, na adres – [email protected]
Planowany jest wyjazd do Krakowa – Łagiewnik w dniu 21 lipca br. na zakończenie pielgrzymki, Wyjazd o godzinie 5.00. – koszt 60 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.
4. Zapraszamy na Apel Jasnogórski – w czwartek, 16 lipca na godz.21.00.
5. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

XIV Niedziela Zwykła – 05.07.2020 r.

1. Trwa czas wakacji i urlopów. Mimo różnych utrudnień związanych z pandemią, chciejmy jak najlepiej wykorzystać ten czas, aby odpocząć i nabrać sił do wypełnienia swoich obowiązków.
2. Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Neoprezbitera Mateusza Paprockiego, który przejmie obowiązki po Ks. Jakubie. Życzymy Mu, aby czuł się dobrze w naszej Wspólnocie Parafialnej. Niech Miłosierny Bóg obdarzy go błogosławieństwem, zdrowiem, potrzebnymi łaskami i niech napełnia radością z posługi Kapłańskiej, którą rozpoczyna wśród nas.
3. W środę, 8 lipca przypada IX rocznica Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Wspólnocie Parafialnej. Pragniemy wyrazić Bogu i Matce Bożej naszą wdzięczność za łaski nawiedzenia i wspólnie przeżyte z Nią chwile. W związku z tym zapraszamy w tym dniu na Apel Jasnogórski na godzinę 21.00.
4.W przyszłą niedzielę II miesiąca tradycyjnie składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Rozpoczęły się prace związane z wykonaniem Parkingu przed naszą dawną Kaplicą. Za zrozumienie i każdy Dar Serca składamy „Bóg zapłać”. Trwa wycena postumentów pod stację Drogi Krzyżowej.
5. W tym roku z racji panującej epidemii do Krakowa Łagiewnik pielgrzymować będziemy duchowo od 16 – 21 lipca, będziemy łączyć się w modlitwie On – line. W tym roku ze Sługą Bożym Stefanem Kardynałem Wyszyńskim. Fizycznie pielgrzymować będzie tylko delegacja Kapłanów.
W tym czasie transmisja przez Facebooka – Andrzej Szudra, Radio Rodzina, Dom Józefa oraz przez stronę internetową naszej parafii codziennie:
– konferencja ks. Bogumiła Kempy – 16.35
Przez naszą telewizję kablową Pro-art. codziennie:
– Msza św. o godz. 15.30
Planowany jest wyjazd do Krakowa – Łagiewnik w dniu 21 lipca br. na zakończenie pielgrzymki Wyjazd o godzinie 5.00. – koszt 60 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.
6.Pragniemy poinformować, że przez cały lipiec po koronce transmitowana będzie Msza św. przez naszą telewizję kablową.
7. Parafialny Klub Sportowy „Wiraż”, który organizuje wyjazd do Zakopanego (19 – 23 sierpnia) oraz na Kanał Elbląski i Żuławy (1 – 5 sierpnia) informuje, że są jeszcze wolne miejsca. Kontakt z Panem Andrzejem Latuskiem tel. 505 029 105
7. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej
8. Zmarli w miesiącu czerwcu: + Zofia Krupka, + Józefa Michalak, + Halina Turska, + Krystyna Hyhs,
+ Zdzisław Wojciechowski, + Bartosz Rachwalski, + Ryszard Idaszak, Bogusław Żmuda, + Marek Waraczyński