XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

1. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
2. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach i olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 29 października na godz. 18.30. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję Pro-Art i online.
3. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek, 30 października o godz.17.45
4. Do 15 listopada można zgłaszać zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, a o godz.18.30 Msza św. począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
Do skarbony przed ołtarzem można składać kartki na wymienianki jednorazowe. Za składane ofiary serdeczne „Bóg zapłać”. Różaniec za tych zmarłych odmawiać będziemy przez tydzień, począwszy od 2 listopada o godz.18.00.
5. Moi Kochani z uwagi na zaistniałą sytuację i na ograniczenia – dla naszego wspólnego bezpieczeństwa – wsparcie dla naszej Parafii, za którą, czujemy się odpowiedzialni, możemy uczynić wirtualnie, poprzez naszą stronę Internetową. Za składane ofiary i wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać.
6. Życzenia od Parafian dla Jubilata. Przyjmij, Czcigodny Kapłanie, te słowa ciepłe i szczere, W dniu Twoich urodzin – niech Bóg da Ci łask wiele. Niech wzmacnia powołanie, osłania, kiedy trzeba. I prostą, pewną drogą prowadzi Ciebie do nieba. Śpiewaj sercem kapłańskim radosne dziękczynienie: Za służbę Chrystusowi, za wielkie wyróżnienie. A my się dziś do Ciebie serdecznie uśmiechamy. I wszystkie swe życzenia w modlitwę przemieniamy.
7. Po Mszach św. zapraszamy dzieci do Zakrystii po odbiór naklejek.
8. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu społecznego. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć 130 osób. Informujemy, że będą w kościele wyznaczone miejsca, które należy zajmować, aby zachować bezpieczeństwo.
9. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ulicy Bema i Limanowskiego nie będą odprawiane Msze św. oraz nabożeństwa za zmarłych. Również w dzień zaduszny 2 listopada na cmentarzu przy placu bankowym nie będzie Mszy św. oraz modlitw. W tym roku przez cały listopad, możemy zyskać odpust za naszych bliskich zmarłych ogłosił Papież Franciszek
W naszym kościele:
– 1 listopada Msze św. jak w każdą niedzielę. Będzie również Koronka i Msza św. o godz.15.30
– 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św. o godz.7.30, 9.00,15.30,17.00 i 18.30.
10. Informujemy, że podczas Mszy św. przy chrzcielnicy Komunia św. będzie udzielana na rękę.
11 W czwartek rozpoczęliśmy wylewkę fundamentów pod Stację Drogi Krzyżowej wokół kościoła.
12. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 5 zł., wizerunki św. Jana Pawła II na szkle oraz pięknie wydane Modlitewniki za zmarłych.

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

1.„Bóg zapłać” – za ofiary złożone dziś i składane przy różnych okazjach na upiększanie naszego Sanktuarium, na trwające prace budowlane i ogrodnicze.
2. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
Zapraszamy na Różaniec dzieci połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
3. Czciciele Ojca Pio zgromadzą się w najbliższy piątek tj. 23.października na Mszy św. o godz. 18.30 po której odbędzie się nabożeństwo.
4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 23 października po Mszy św. wieczornej około godz.19.00.
5. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie i adoracją przy relikwiach z olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 29 października na godz. 18.30.
6. Do 15 listopada można zgłaszać zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, a o godz. 18.30 Msza św. począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
7. Z okazji Jubileuszu 50 lecia Wspólnoty „Wiara i Światło” w Polsce od soboty, 24 października (od godz. 15.00 do niedzieli, 25 października do Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy wśród nas Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej.
8. Po Mszach św. zapraszamy dzieci do Zakrystii po odbiór naklejek.
9. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczki lub przyłbicy zakrywającej nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu społecznego. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w naszym kościele podczas nabożeństw może uczestniczyć 130 osób. Informujemy, że będą w kościele wyznaczone miejsca, które należy zajmować, aby zachować bezpieczeństwo.
10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godzinie 10.30 ks. Prałat Andrzej Szudra, będzie dziękował Bogu za 60 lat życia i swojej posługi pośród nas. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia wraz z Jubilatem.
11. Informujemy, że od przy Parafii św. Antoniego tak jak było – jest czynny od poniedziałku do soboty stały konfesjonał w godzinach od 9.00 -12.00 i 15.00 – 18.00.