XIX Niedziela Zwykła – 12. 08. 2018 r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prace porządkowe i układanie płytek wokół kościoła trwają czekamy na płytki na zrobienie drogi do nowej części cmentarza oraz za przyjęcie Pielgrzymów, Jarocina i Pleszewa na nocleg do swoich domów.
2. Zapraszamy na Różaniec Fatimski – w poniedziałek 13 sierpnia na godz. 16.00.
3. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – zwana u nas Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. We wtorek, 14 sierpnia o godz. 18.30 Msza św. w wigilię tego Święta.
Również 15 sierpnia Odpust w Skalmierzycach. Suma Odpustowa o godz. 12.00.
4. W związku z tym, serdecznie zapraszamy na XVII już Pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Skalmierzyckiej. Wyjście sprzed naszego Sanktuarium przy ul. Limanowskiego we wtorek, 14 sierpnia po Koronce o godz 15.30. Na czuwanie przed odpustem ku czci Matki Bożej Skalmierzyckiej od godz. 21.00, do godz. 24.00, zakończone Pasterką Maryjną. Powrót autokarem.
5. Jest organizowany z naszej Parafii w sobotę 18 sierpnia wyjazd do Poznania na odpust błogosławionej Sancji na godzinę 18.00, połączony ze spotkaniem w Klasztorze Sióstr Serafitek. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 15.00. Zapisy w Zakrystii i Biurze Parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapraszamy.
6. Zapraszamy na Apel Jasnogórski – w czwartek, 16 sierpnia na godz. 21.00
7. W środę, 15 sierpnia – Biuro Parafialne będzie nieczynne.
8. Zapraszamy na Wielkopolskie Święto Ziarna Soi – w piątek 7 września na godz. 10.00 do Nowych Skalmierzyc ul. 1 maja 2. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
9. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia wykonane na szkle wizerunki ze Św. Janem Pawłem II i Papieżem Benedyktem w cenie 5 zł..

XVIII Niedziela Zwykła – 05. 08. 2018 r.

1. We wtorek, 7 sierpnia gościć będziemy, jak co roku, pielgrzymów z Jarocina i Pleszewa (grupa biało–zielona). Pielgrzymi przybędą do nas ok. godz. 19.00. Tradycyjnie prosimy o przyjęcie ich do swoich domów na nocleg. Będzie bił dzwon.
2. W związku ze zbliżającym się świętem Matki Bożej Wniebowziętej serdecznie zapraszamy na pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Skalmierzyckiej na czuwanie przed odpustem od godz. 21.00 oraz o godz. 24.00 Pasterkę Maryjną. Powrót autokarem.
Wyjście sprzed naszego Sanktuarium przy we wtorek, 14 sierpnia o godz. 15.30. po Koronce doMiłosierdzia.
3. Za tydzień składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za każdy Dar Serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Na ławki w tym miesiącu zebrano 2420 zł. Przypominamy, że koszt jednej ławki wynosi 6.500 zł.
4. Jest organizowany z naszej Parafii w dniu 18 sierpnia wyjazd do Poznania na odpust błogosławionej Sancji na godzinę 18.00 połączonyze spotkaniem w Klasztorze Sióstr Serafitek. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 15.00. Zapisy w Zakrystii i Biurze Parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapraszamy.
5. Zmarli w miesiącu lipcu: + Jerzy Szlachetka, +Henryk Cnotalski, + Maria Wojciechowska, + Anna Musielak, + Teresa Maciąg, + Stanislawa (k) Sznajder, + Zofia Idziorek, + Tadeusz Dembski.
6. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia wykonane na szkle wizerunki ze Św. Janem Pawłem II i Papieżem Benedyktem w cenie 5 zł.