XXVIII Niedziela Zwykła – 14. 10. 2018 r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś na Papieski Fundusz Stypendialny.Przypominamy, że w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na trwające prace przy naszym Sanktuarium.W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ławki 1650 zł.
2. Dziś w II niedzielę miesiąca transmisja z naszego Sanktuarium Koronki o godz.15.00 i Mszy św. o godz.15.30 poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina.
3. Dzisiaj o godz.14.00 Msza św. i spotkanie wspólnoty „Wiara i światło”
4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz.18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz.17.00.Wyjątkowo w najbliższy piątek, 19.10 dzieci przychodzą na Różaniec na godz.18.00,nie będzie różańca o godz. 17.00. Po tym nabożeństwie każde dziecko otrzyma naklejkę różańcową.
5. We wtorek, 16 października:
– przypada 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.
– zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 21.00
6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie z relikwiami i olejami św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 25 października o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy
7. Zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok można zgłaszać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania do 16 listopada. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz.18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
8. Zapraszamy na XIV Koncert Papieski – „Święty Janie Pawle II – Nauczycielu Patriotyzmu, módl się za nami” do kościoła św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 21 października na godz.16.00. Szczegóły na plakacie.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia wykonane na szkle wizerunki ze Św. Janem Pawłem II i Papieżem Benedyktem oraz Kalendarze nasze diecezjalne i książeczki pt. „ Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II’ w cenie 8 zł.

XXVII Niedziela Zwykła – 07. 10. 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz.18.00. W sobotę, 13 października odmawiać będziemy Różaniec Fatimski z procesją po Mszy św. wieczornej. Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
2. W przyszłą niedzielę 14 października obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski – pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa” W tym dniu ministranci przeprowadzą zbiórkę przed kościołem, na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin naszej diecezji. Z uwagi na to, wyjątkowo, składka na nasze Sanktuarium będzie przeniesiona na III niedzielę miesiąca tj. 21 października.
3. Zapraszamy na Krąg biblijny – w poniedziałek 8 października po Mszy św. wieczornej.
4. Jak co roku, w sobotę, 13 października o godz. 18.00 w kościele MB Fatimskiej przy ul. Krętej odbędzie Nabożeństwo Fatimskie z udziałem przedstawicieli wszystkich parafii ostrowskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli MB Fatimskiej do wspólnej modlitwy różańcowej.
5. W niedzielę, 14 października przypada Dzień Nauczyciela, modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów
6. Zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok można zgłaszać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz. 18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
7. We wtorek, 16 października br. przypada 40 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.
8. Zapraszamy na XIV Koncert Papieski – „Święty Janie Pawle II – Nauczycielu Patriotyzmu, módl się za nami” do Kościoła św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 21 października na godz.16.00
9. Zmarli w miesiącu wrześniu: + Marta Przymuszała, + Marcin Szpadziński, + Stefania Stawik, + Krzysztof Leśnierowski, + Stanisława Sosnowska, + Arkadiusz Rynowiecki, + Jan Będziński.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia wykonane na szkle wizerunki ze Św. Janem Pawłem II i Papieżem Benedyktem oraz Kalendarze diecezjalne i z tygodnika „Niedziela”.