XI Niedziela Zwykła – 17. 06. 2018 r.

1. Trwa czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  2. W łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która wyrusza z Poznania 6 lipca zapraszamy również na XVI Wielkopolską Pieszą Pielgrzymkę „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” z Ostrowa 10 lipca, z Częstochowy 16 lipca. Wejście do Krakowa Łagiewnik 21 lipca 2018r. Zapisy na trasie pielgrzymki. Szczegóły na plakatach.
  3. Informujemy, że Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły Podstawowej „Edukator” i dla Gimnazjum Nr 3 w piątek, 22 czerwca o godz. 8.15.
  4. Odwiedziny chorych – w sobotę, 23 czerwca od godz. 9.00.
  5. W sobotę, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych kochanych rodzicach.
  6. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie z relikwiami i olejami św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 28 czerwca br na godz. 18.30.
  7. Informujemy, że w czasie wakacji Msze św.w lipcu i sierpniu od poniedziałku do czwartku o godz. 7.30 i 15.30, nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W piątek i sobotę Msze św. bez zmian. W niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz.18.30
  8. W niedzielę 24 czerwca Parafia św. Rodziny w Ostrowie Wlkp. organizuje XVII Festyn Rodzinny „Czerwcówka u Świętej Rodziny”. Początek o 15.45 przy kościele na Pruślinie (ul. Grabowska 212) W ramach festynu przewidziano koncert uwielbienia WOW oraz koncert Abba Pater Music. Szczegóły na plakatach.
  9. I jeszcze jedno bardzo ważne ogłoszenie, z dniem 1 lipca br Ks. Biskup Edward Janiak odwołuje ze stanowiska wikariusza w naszej parafii, Ks. Szymona Rybaka i mianuje Go redaktorem Radio Rodzina oraz rezydentem w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu. Pożegnanie ks. Szymona 1 lipca na Mszy św. o godz. 12.00.
    Z dniem 1 lipca br. Ks. Biskup Edward Janiak powołuje na stanowisko wikariusza w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim Ks. Karola Karpowicza dotychczasowego wikariusza Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie. Powitanie ks. Karola na początku września.
  10. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

X Niedziela Zwykła – 10. 06. 2018 r.

1. Bóg zapłać” za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W ostatnim miesiącu zebrano 2.960 zł.
  2. Trwa czerwiec. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  3. W środę, 13 czerwca w łączności z nabożeństwem czerwcowym odmawiać będziemy Różaniec Fatimski.
  4. Krąg biblijny – w poniedziałek, 11 czerwca po Mszy św. wieczornej.
  5. Spotkanie Grupy O.Pio w środę 13 czerwca. W ramach spotkania Różaniec Fatimski.
  6. Apel Jasnogórski – w sobotę, 16 czerwca na godz. 21.00
  7. Przypominamy, że w środę 13 czerwca będzie zorganizowana zbiórka elektroodpadów, które można składać w tym dniu od rana do godz.12.30. Szczegóły na ulotkach.
  8. W łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która wyrusza z Poznania 6 lipca zapraszamy również na XVI Wielkopolską Pieszą Pielgrzymkę „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” z Ostrowa 10 lipca, z Częstochowy 16 lipca. Wejście do Krakowa Łagiewnik 21 lipca 2018r. Zapisy na trasie pielgrzymki. Szczegóły na plakatach
  9. Odpust Parafialny ku czci św. Antoniego Padewskiego w środę 13 czerwca, Msza św. o godz. 18.30.
  10. Do końca czerwca można zapisywać się w biurze parafialnym do Róż Różańcowych: Męskiej, żeńskiej, Młodzieżowej i Dzieci po I Komunii św.
  11. W wakacje zapraszamy na Pielgrzymki:
    – do Lichenia – 4 lipca wyjazd o godz. 8.00 koszt 25 zł.
    – do Częstochowy – 8 sierpnia wyjazd o godz. 6.00. koszt 40 zł.
  12. Serdecznie zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne dla Młodzieży „Stand up”, które odbędzie się w parafii Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wlkp. w dniu 15 czerwca o godz. 19.30. W ramach spotkania liturgia słowa, animacja oraz koncert uwielbienia. Spotkanie zakończy się o godz. 21.00.
  13. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego im. Dr Wandy Błeńskiej działającego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci będą się z nami modlić, opowiedzą o swoim zaangażowaniu w dzieło misyjne Kościoła, a po Mszach świętych rozprowadzać będą cegiełki na wsparcie dwóch projektów, które będą realizować w Jerozolimie – w sierocińcu prowadzonym przez polskie siostry elżbietanki oraz na wyspie Timor w Indonezji.
  14. Klub „Sanacja” w Ostrowie Wlkp. zaprasza w sobotę 16 czerwca na uroczystości i Festyn z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegóły na plakacie.
  15. Zmarli w miesiącu maju: + Janina Koźmińska, + Sylwester Sznajder, + Marek Brzoś,
    + Zenona (k) Chmielewska, + Jarosław Warszczyński, + Roman Walczak, + Henryk Jędrzejak, + Stefan Krenz, + Bogusław Maląg, + Wacław Bernard, + Halina Duży,
    + Hubert Cygański, + Arkadiusz Szóstak, + Bożena Herman.
  16. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.