Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

1. Nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. wieczornej do środy włącznie. Zapraszamy.
2. Od czwartku rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa i Aktem oddania Bożemu Sercu po Mszy św. wieczornej.
3. Jutro II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jak w święto zniesione tj. o godz. 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30.
4. W czwartek, 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
– w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą. o 18.00, podczas której, będziemy dziękować Bogu za sakrament eucharystii i kapłaństwa oraz modlić się za kapłanów i o nowe liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, jak również o nowych adorujących Najświętszy Sakrament.
– w piątek, spowiedź św. od godz. 16.00 – 17.00, od 18.00 – 18.30 i 15 minut przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. pierwszo piątkowa o godz. 17.00.
– w sobotę, Msza św. i adoracja o godz. 7.30
6. Odwiedziny chorych przed wakacjami w sobotę, 3 czerwca od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii i biurze parafialnym do czwartku włącznie.
7. W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 18.30 ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Próby dla tej młodzieży;
– w sobotę, 3 czerwca o godz. 12.00, (osoby, które jeszcze nie oddały, obowiązkowo proszę donieść uzupełnione karteczki,)
– w niedzielę, 4 czerwca o godz. 19.30-próba generalna
8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Mateusza Szmajdzińskiego, który do kwietnia pracował w naszej parafii jako wikariusz, któremu pragniemy wyrazić wdzięczność za Jego posługę pośród nas.
Ks. Mateusz wygłosi Słowo Boże, a po Mszach św. zbierać będzie ofiary na remonty w swojej parafii w Stradomii Wierzchniej, gdzie jest proboszczem.
9. Zapraszamy na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 3 czerwca br. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed Konkatedry. Zapisy w biurze Parafialnym Konkatedry przy ul. Ledóchowskiego 4. Szczegóły na plakacie.
10. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie z „ Żywym Różańcem” w sobotę, 10 czerwca br
Wyjazd o godz. 8.45 sprzed Konkatedry. Zapisy w biurze parafialnym Konkatedry. Szczegóły na plakacie.
11. Stowarzyszenie Konferencji św. Wincentego a Paulo działające przy Konkatedrze. organizuje loterię fantową pod nazwą : „KUPUJĘ i POMAGAM” , z której zebrane środki przekazane będą na prowadzenie świetlicy „ Boże Podwórko” oraz na wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej. Cegiełki rozprowadzane będą przez młodzież na ulicach naszego miasta dzisiaj i 18 czerwca br.
12. Spotkanie formacyjne dla młodzieży udającej się na Światowe Dni młodzieży w Lizbonie odbędzie się w dniu 16 czerwca o godz. 19.00 w parafii Św. Stanisława Bp M w Ostrowie Wlkp.
13. Do nabycia prasa katolicka, Modlitewnik o Bożym Miłosierdziu oraz dla dzieci książka Apostołowie Miłosierdzia.