Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła 13. 10. 2019 r.

1.„Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś na Papieski Fundusz Stypendialny. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na trwające prace nad upiększaniem naszego Sanktuarium i spłatę zaciągniętego przez nas kredytu na prace wykończeniowe.
2. Dziś w II niedzielę miesiąca transmisja z naszego Sanktuarium Koronki o godz. 15.00 i Mszy św. o godz. 15.30 poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina.
3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Dzieci na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
4. W środę, 16 października przypada 41 rocznica wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotra. Zapraszamy na Apel Jasnogórski w tym dniu na godz. 21.00.
5. Nabożeństwo do błogosławionej Sancji Szymkowiak prowadzone przez członków Akcji Katolickiej w piątek 18 października po Mszy św. wieczornej.
6. Zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok można zgłaszać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz. 18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
7. Zapraszamy na XV Koncert Papieski – w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej „Promień światła niechaj pada w serca i prześwietla mroki pokoleń” do kościoła św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 20 października na godz. 16.00. Szczegóły na plakacie. Prosimy o zabranie zniczy.
8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych – więcej informacji na plakacie.
9. Na stronie parafialnej, w galerii są numerowane zdjęcia z uroczystości poświęcenia Kościoła, które można zamówić w Zakładzie Foto – Maleszka przy ul. Kaliskiej.
10. Jest jeszcze możliwość ufundowania ostatniej (piątej) stacji Drogi Krzyżowej, która będzie na wiosnę ustawiona wokół Kościoła – jako wotum Roku Jubileuszowego.
11. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Kaliskiej zaprasza Dyrekcje, Nauczycieli i wykładowców na pielgrzymkę nauczycieli do św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się 26 października 2019 roku od godz.10.00 – szczegóły na plakacie.
12. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również Jubileuszowe: świece z aplikacją naszego kościoła, ręcznie malowane Kalendarze przedstawiające w obrazach historię naszej Parafii, limitowana seria widokówek z naszego Sanktuarium z pamiątkową pieczęcią, różańce, pamiątkowe magnesy oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła. Są też do nabycia nasze diecezjalne kalendarze w cenie 5 zł.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII Niedziela Zwykła 06. 10. 2019 r.

1. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
W niedzielę, 13 października odmawiać będziemy Różaniec Fatimski o godz. 18.00. Procesja po Mszy św. wieczornej.
Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
2. W przyszłą niedzielę, 13 października obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy!”. W tym dniu ministranci przeprowadzą zbiórkę przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin naszej diecezji.
Z uwagi na to wyjątkowo składka na nasze Sanktuarium będzie przeniesiona na III Niedzielę miesiąca tj.20 października na trwające prace nad upiększaniem naszego Sanktuarium i spłatę zaciągniętego przez nas kredytu na prace wykończeniowe.
3. Jak co roku 13 października (niedziela) w kościele MB Fatimskiej przy ul. Krętej odbędzie o godz. 18.00
Nabożeństwo Fatimskie z udziałem przedstawicieli wszystkich parafii ostrowskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W poniedziałek, 14 października przypada Dzień Nauczyciela, modlić się będziemy w tym dniu za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.
5. Zapraszamy na Krąg biblijny we wtorek, 8 października po Mszy św. wieczornej
6. Za tydzień w II niedzielę miesiąca transmisja z naszego Sanktuarium Koronki o godz.15.00 i Mszy św. o godz.15.30 poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina.
7. Zmarłych na wymienianki roczne można zgłaszać na kolejny rok Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz. 18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
8. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również Jubileuszowe: świece z aplikacją naszego kościoła, ręcznie malowane Kalendarze przedstawiające w obrazach historię naszej Parafii, limitowana seria widokówek z naszego Sanktuarium z pamiątkową pieczęcią, różańce, pamiątkowe magnesy oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła.
9. Zmarli w miesiącu wrześniu: + Maria Pawlarczyk, + Dariusz Janowski, + Marianna Kaczmarek, +Jadwiga Płóciennik, + Bożena Grzenkowicz, + Janusz Porczyński, + Kazimierz Banaszak, + Czesław
Nowaczyk, + Danuta Stodulska, + Bożena Kołodziej.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła 29. 09. 2019 r.
 
1. Od wtorku, 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz.17.00.
2.W sobotę, 5 października przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – Apostołki Miłosierdzia Bożego.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00 – 17.00 i od 17.30 do Mszy św. wieczornej oraz 15 minut przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. pierwszo-piątkowa o godz. 17.00.
4. Naszych chorych odwiedzimy – w sobotę, 5 października od godz. 9.00.
5. Zebranie Matek i Ojców Żywego Różańca – w niedzielę, 6 października po Mszy św. o godz. 9.00.
6. Od 1 października do 15 listopada można zgłaszać zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, a o godz.18.30 Msza św. począwszy od ostatniego piątku listopada tego roku.
7. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia również świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, ręcznie malowane Jubileuszowe Kalendarze przedstawiające w obrazach historię naszej Parafii, cegiełki na posadzkę naszego kościoła, pamiątkowe magnesy oraz limitowana seria Jubileuszowych widokówek z naszego Sanktuarium z pamiątkową pieczęcią i różańce jubileuszowe.