Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21. 04. 2019r.

Wielkanoc, to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka,
Dlatego, naszym Parafianom i Miłym Gościom oraz wszystkim, którzy łączą się z nami poprzez nasze media pragniemy życzyć, aby Święta Wielkanocne przyniosły Wam radość oraz wzajemną życzliwość.
Niech staną się źródłem umacniania ducha. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni
Was pokojem i wiarą, niech da Wam siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością
patrzeć w przyszłość… Jezus żyje Alleluja

Wasi Duszpasterze

1. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, za przeżycia duchowe związane z obchodami Wielkiego Tygodnia. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza ministrantom, młodzieży, wszystkim grupom duszpasterskim, scholii, Panom organistom, Panom pracującym w Zakrystii, wszystkim dbającym o czystość i piękno naszego Kościoła, Pani Jance i Paniom dbającym o kwiaty oraz Panom, którzy przygotowali Grób i pomagają w różnych pracach przy naszej Świątyni. Wychwalamy też Boga za tych, którzy włączyli się w Adorację Najświętszego Sakramentu w piątek i w sobotę z poszczególnych ulic oraz dzieciom i Młodzieży.
2. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w czasie Świąt jak w każdą niedzielę.
3. W II Święto Wielkanocy składka przeznaczona będzie na KUL i Seminarium Duchowne.
4. We wtorek, 23 kwietnia swoje imieniny obchodził będzie nasz ks. Jerzy. Podczas Mszy św. o godz. 15.30 będziemy modlić się w intencji naszego kochanego Solenizanta. Życzenia były składane w Wielki Czwartek. Niech Miłosierny Bóg obdarzy Go potrzebnymi łaskami, Matka Boża ma w swojej matczynej opiece, a Patron św. Jerzy umacnia w codziennym życiu „ Szczęść Boże”.
5. Rozpoczęcie sezonu motocyklowego, w najbliższą sobotę, o godz. 13.00 Mszą św. w naszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
6. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek, 26 kwietnia o godz. 17.45.
7. Spowiedź św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz świadków – w sobotę, 27 kwietnia o godz. 10.00. Po spowiedzi próba generalna – obecność obowiązkowa.
8. W niedzielę, 28 kwietnia będziemy przeżywać nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, podczas której Ks. Biskup Stanisław Napierała udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej Młodzieży.
Kazania przez całą niedzielę będzie głosił dobrze nam znany O. Ryszard Sierański.
Również w tym dniu od godz.12.00 zapraszamy na Piaski – Szczygliczka do „Zielonej Przystani” – gry i zabawy dla dzieci. I od godz. 17.00 na Charytatywny Festyn Rodzinny. Mile widziani sponsorzy nagród.
9. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed naszym Parafialnym Odpustem codziennie o godz. 15.00
w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
10. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 25 kwietnia 2019 o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
11. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do nabycia rówież świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na święta i inne okazje, losy na Parafialny Festyn oraz cegiełki na posadzkę naszego kościoła.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zbierane dziś i składane przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium. Prace nad upiększaniem naszego Sanktuarium trwają. Za zrozumienie i każdy Dar Serca dziękujemy.
2. Od poniedziałku rozpoczynamy Wielki Tydzień.
3. Msza św. i katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania we wtorek, 16 kwietnia o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
4. Apel Jasnogórski – w Wielki Wtorek o godz. 21.00.
5.W Wielki Czwartek – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce, Adoracja, którą poprowadzi Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa – do Mszy św. wieczornej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.
6.Wielki Piątek – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed naszym Parafialnym Odpustem.
– 17.30 – Droga Krzyżowa
– 18.30 – Nabożeństwo Męki Pańskiej (nie odprawia się w tym dniu Mszy św.) po nabożeństwie Gorzkie Żale i Adoracja do godz. 22.00, którą poprowadzi Młodzież.
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
7.Wielka Sobota – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
-Święcenie potraw na stół Wielkanocy od godz. 11.00 do godz. 16.00, co pół godziny.
-Wiglia Paschalna – odprawiana w Noc Zmartwychwstania Chrystusa, stanowi szczytowy punkt zarówno Triduum Paschalnego jak i całego Roku Liturgicznego. Jest to czuwanie na cześć Pana. Wigilia Paschalna jest głównym obchodem Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec – po Mszy św. – procesja Rezurekcyjna wokół naszego kościoła.
8.Transmisje w Telewizji PROART: w Wielki Czwartek o godz. 18.30, w Wielki Piątek o godz. 18.30 oraz w Wielką Sobotę o godz. 21.00.
9.W święta, Msze św. jak w każdą niedzielę.
10.Zapraszamy na Adorację w Wielki Piątek od godz. 8.00 do 22.00 w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 21.00 według planu, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, dołączony do naszego tygodnika „Faustyna”, i na naszej stronie internetowej.
11.Biuro Parafialne w Wielki Czwartek czynne do godz. 17.00, a w Wielki Piątek będzie nieczynne.
12. W związku z Festynem na Piaskach Szczygliczce – „Zielona Przystań” zachęcamy do kupna losów. Główną nagrodą skuter. Wszystkie losy wygrywają. Mile widziani sponsorzy nagród. Program Festynu – odczytać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wystawienia stoisk handlowych. Zgłoszenia w Biurze Zieleni Miejskiej przy Stadionie pod nr tel. 62/735 – 43 – 34.
13. Okazja do spowiedzi wielkanocnej:
– Poniedziałek – w Parafii św. Pawła Apostoła,
– Wtorek w Parafii Św. Antoniego
-Środa – w Konkatedrze.
14. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do również do nabycia świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na święta i inne okazje, losy na Parafialny Festyn oraz cegiełki na posadzkę naszego

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019r.

1. Trwa Wielki Post. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek po Mszy św. o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży w piątek po Mszy św. o godz.18.30. Zapraszamy.
Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 14.30, następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. ok. godz. 15.30.
Do skarbony przy wejściu do naszego kościoła, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
2. Msza św. i katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania we wtorek, 9 kwietnia o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
3. Rekolekcje szkolne dla szkoły Podstawowej „Edukator” od 10 do 12 kwietnia pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Poprowadzą je Ks. Krzysztof Raj, Ks. Michał Włodarski i siostra Sylwia Serafitka.
4.Parafialna spowiedź św. Wielkanocna – w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w godz. 8.00 – 10.00, 15.30 – 17.00 i 17.30 – 18.30.
W tym dniu również odwiedziny chorych od godz. 11.00.
5. Zapraszamy na Różaniec Fatimski w sobotę , 13 kwietnia o godz. 18.00, a po Mszy św. procesja światła.
6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Prace trwają, mamy w tym roku wiele do zrobienia. Zakonserwowaliśmy belki przed założeniem podbitki na suficie. Ponieważ sufit będzie podświetlany ledami, trzeba było dodatkowo rozprowadzić instalację elektryczną. I trzeba będzie pomalować kościół. Ozdobny murek wzdłuż drogi na cmentarz zakończony. Za zrozumienie i każdy Dar Serca składamy serdeczne „ Bóg zapłać.”
7. W niedzielę, 14 kwietnia zapraszamy, na transmisję Koronki do Miłosierdzia o godz.15. 00 i Mszy św. o godz. 15.30 z naszego Sanktuarium poprzez nasze Diecezjalne Radio Rodzina na 103.1 FM
8. Msza św. w intencji Amazonek zostanie odprawiona w środę, 10 kwietnia o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium.
9. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w dniu 12 kwietnia o godz. 19.15 wyruszymy z Kościoła św. Antoniego do Konkatedry
10. VI Misterium Męki Pańskiej „Dramat Jezusa” – 13 kwietnia na godzinę 20.00. Wyjście z Parku Miejskiego do Konkatedry.
11. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej, Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Zapraszamy Młodzież, na swoje spotkanie na Górę Krzyża Jubileuszowego k. Ostrzeszowa. Początek o godz. 13.45. Prosimy o zabranie palm.
12. W związku z Festynem na Piaskach Szczygliczce – „Zielona Przystań” zachęcamy do kupna losów – Cegiełek. Główną nagrodą skuter. Wszystkie losy wygrywają. Mile widziani sponsorzy nagród.
Na stronie internetowej i przy wejściu do kościoła jest już dopracowany aktualny program Festynu na Piaskach.
Przy wyjściu z naszej świątyni w koszyku, są wystawione zaproszenia na to nasze wspólne świętowanie dla tych, którzy jeszcze nie odebrali.
13. Tegoroczna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę, 13 kwietnia . Rozpoczęcie
o godz. 11.00, o godz. 12.00 uroczysta Msza św.
14. Caritas Diecezji Kaliskiej zwraca się do wszystkich wiernych naszej Diecezji z prośbą o wykorzystanie możliwości odpisania 1% podatku na rzecz Diecezjalnej Caritas. Nr KRS 0000 229 788
15.Zapraszamy na VIII Festiwal ABBA PATER, który odbędzie się 4 sierpnia br. w Hali Sportowo- Widowiskowej Kalisz Arena. Od 1 kwietnia ruszyła sprzedaż biletów w cenie 10 zł od osoby. Szczegóły na plakacie.
16. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są do również do nabycia świece Jubileuszowe z aplikacją naszego kościoła, które mogą być dobrym prezentem na święta i inne okazje.
17. Zmarli w miesiącu marcu: + Zbigniew Przybylski, + Andrzej Wieschalla, + Kazimierz Kaźmierczak,
+ Maria Turek, + Zygmunt Sutarzewicz, + Zenon Bieganek, + Jolanta Marciniak, + Teresa Cierpka, +Bogdan Bartosik