Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04. 2021 r.

1. „Bóg zapłać” za ofiary zebrane dziś i składane przy różnych okazjach na nasze Sanktuarium oraz za zrozumienie i każdy dar serca.
2. Dziś przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia, nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Ks. Bp Damian Bryl. Przed Mszą św. Ksiądz Biskup, poświęci Drogę Krzyżową wokół naszego kościoła, jako wotum Jubileuszu 25-lecia parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom.
Począwszy od soboty wieczora oraz przez całą niedzielę Słowo Boże głosi Ojciec Justo (czyt. Husto) Lofeudo, który pochodzi z Argentyny i jest członkiem Misjonarzy Najświętszej Eucharystii znajdującego się we Francji. Od lat jeździ po świecie dedykując swój czas misji, która ma na celu otwieranie kaplic wieczystej adoracji. W Polsce założył już trzy takie kaplice, w Legnicy, Poznaniu i Raciborzu. Od dzisiaj, rozpocznie misję tworzenia Wieczystej Adoracji w naszej parafii i poda wszystkie szczegóły. Są też wyłożone ulotki. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu to adoracja, która trwa nieprzerwalnie w dzień i w nocy każdego dnia tygodnia. Takie jej rozumienie możemy znaleźć w dokumentach Kościoła. W ciszy panującej w kaplicy, będzie czekał na Ciebie Jezus, który pragnie przytulić Cię do swojego Serca.
3. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Patryk Ławrynowicz z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – syn naszej parafii – ma przyjąć święcenia diakonatu w Kaliszu, dnia 15 maja br.
Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temu kandydatowi wspomnianego święcenia, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego proboszcza parafii.
Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i święte powołania kapłańskie.
4. Różaniec Fatimski odmawiać będziemy – we wtorek 13 kwietnia o godz. 18. 00
5. Zapraszamy na Apel Jasnogórski – w piątek 16 kwietnia o godz. 21.00.
6. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło
7. Informujemy, że poświęcenie Pisma świętego dzieciom I komunijnym oraz spotkania z rodzicami odbędą się
w niedzielę 25 kwietnia
– o godz. 10.30 – klasa III B Edukator
– o godz. 12.00 – klasa III C Edukator oraz dzieci innych szkół
– o godz. 15.30 – klasa III A Edukator
8. Można nabyć prasę katolicką.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04. 2021 r.

Pusty grób nie mówi nam pustych słów!
On wypełnia naszą pustkę …
On rozjaśnia nasze ciemności …
On spełnia nasze tęsknoty za wiecznym trwaniem …
Od dodaje nam odwagi, by wejść …
On jest bramą … do Życia, gdzie na wieki brzmieć
Będzie radosne ALLELUJA

Drodzy Parafianie i Goście!
W tej radosnej atmosferze triumfu życia nad śmiercią,
uwielbienia Boga i dziękczynienia, przyjmijcie drodzy
Parafianie i drodzy goście, od nas Duszpasterzy
najserdeczniejsze życzenia: Niech Pokój Chrystusowy będzie
waszym udziałem, niech pomaga wam przezwyciężyć trudną
codzienność, wszystkie duchowe rozterki, wszystkie problemy ,
niech was umacnia w wierności Bogu, Chrystusowi i Kościołowi.
Życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.
Życzymy odkrywania obecności Boga, który idzie pośród nas, zwłaszcza
dzięki Eucharystii. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
Wasi Duszpasterze

1. Trwa Nowenna przed naszym parafialnym odpustem w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
2. W sobotę, 10 kwietnia zapraszamy na Adorację przed Odpustem od godz. 20.00 do godz. 21.30.
3. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, składka przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium. Za zrozumienie i każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W niedzielę, 11 kwietnia przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia, nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której przewodniczył będzie Ks. Bp. Damian Bryl. Przed Mszą św. Ksiądz Biskup, poświęci Drogę Krzyżową wokół naszego kościoła, jako wotum Jubileuszu 25 lecia Parafii. Dziękujemy sponsorom.
Począwszy od soboty wieczora oraz przez całą niedzielę Słowo Boże wygłosi Ojciec Justo (czyt. Husto) Lofeudo, który pochodzi z Argentyny i jest członkiem Misjonarzy Najświętszej Eucharystii znajdującego się we Francji. Od lat jeździ po świecie dedykując swój czas misji, która ma na celu otwieranie kaplic wieczystej adoracji. W Polsce założył już trzy takie kaplice, w Legnicy, Poznaniu i Raciborzu. Od 11 kwietnia, rozpocznie misję tworzenia Wieczystej Adoracji w naszej parafii i poda wszystkie szczegóły. Będą też wyłożone ulotki.
Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu to adoracja, która trwa nieprzerwalnie w dzień i w nocy każdego dnia tygodnia. Takie jej rozumienie możemy znaleźć w dokumentach Kościoła. W ciszy panującej w kaplicy, będzie czekał na Ciebie Jezus, który pragnie przytulić Cię do swojego Serca.
5. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło.
6. Można nabyć prasę katolicką: jest specjalne, piękne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone św. Józefowi, patronowi bieżącego roku w cenie 9 zł. Są również różnego rodzaju świeczki wielkanocne.
7. Zmarli w miesiącu marcu: + Joanna Ciupka, + Eugenia Mędrek, + Amanda Jaźwiec, + Maria Smętek, + Katarzyna Garczarek, + Bartłomiej Piasecki + Irena Russek.