x_pralat

Proboszcz i Kustosz jedynego w naszym mieście Sanktuarium
Ksiądz Prałat Andrzej Szudra

Urodził się w 1960 roku w Śmiglu. Po ukończeniu Technikum Budowlanego w Lesznie rozpoczął studia teologiczne w Poznaniu. Po ich ukończeniu w 1986 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Poznaniu, Odolanowie, Jutrosinie. Od 1991 roku został wikariuszem w Ostrowie Wielkopolskim w parafii św. Pawła, a od 1993 w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski z zadaniem wybudowania kaplicy i zorganizowania nowej parafii. W maju 2016 roku  obchodził 30 lecie swojego kapłaństwa.

Ks. Rafał Moraś

W naszej parafii od 2019 roku.

Ks. Neoprezbiter Mateusz Paprocki

W naszej parafii od lipca 2020 roku.

ksseniorzy-1024x840

Ksiądz senior Jerzy Krajka

Ks. Jerzy urodził się 11 marca 1937 r. w miejscowości Bożydar k. Środy Wlkp. w głęboko religijnej rodzinie.
Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził na wsi. 26 maja 1963r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wyszyny, Wałków, Lubasz, Sieraków, Poznań – św. Wojciecha. W latach 1975 – 2001 roku Ks. Jerzy Krajka służy Bogu i ludziom jako proboszcz pierwszej i jedynej swojej samodzielnej parafii w Turkowach k. Kępna.