x_pralat

Proboszcz i Kustosz jedynego w naszym mieście Sanktuarium Ksiądz Prałat Andrzej Szudra
Urodził się w 1960 roku w Śmiglu. Po ukończeniu Technikum Budowlanego w Lesznie rozpoczął studia teologiczne w Poznaniu. Po ich ukończeniu w 1986 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Poznaniu, Odolanowie, Jutrosinie. Od 1991 roku został wikariuszem w Ostrowie Wielkopolskim w parafii św. Pawła, a od 1993 w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski z zadaniem wybudowania kaplicy i zorganizowania nowej parafii. W maju 2016 roku  obchodził 30 lecie swojego kapłaństwa. W szczególny sposób krzewi kult Miłosierdzia Bożego.

SzymonRybakCMYKKs. Szymon Rybak
Urodzony w 1985 r. w Wieruszowie, parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Żdżarach. Tytuł pracy magisterskiej i kierunek studiów: „Modlitwa różańcowa jako droga do zjednoczenia z Jezusem Chrystusem – na podstawie listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae Jana Pawła II”. Teologia duchowości.Na co dzień lubi sport, szczególnie piłkę nożną. Ceni sobie naturę, lubię spacerować np. po lesie.

jgrzybowski

Ks. Jakub Grzybowski
W naszej parafii od 2015 roku.

ksseniorzy-1024x840

Ksiądz senior Jerzy Krajka

Ks. Jerzy urodził się 11 marca 1937 r. w miejscowości Bożydar k. Środy Wlkp. w głęboko religijnej rodzinie.
Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził na wsi. 26 maja 1963r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wyszyny, Wałków, Lubasz, Sieraków, Poznań – św. Wojciecha. W latach 1975 – 2001 roku Ks. Jerzy Krajka służy Bogu i ludziom jako proboszcz pierwszej i jedynej swojej samodzielnej parafii w Turkowach k. Kępna.