x_pralat

Proboszcz i Kustosz jedynego w naszym mieście Sanktuarium
Ksiądz Prałat Andrzej Szudra

Urodził się w 1960 roku w Śmiglu. Po ukończeniu Technikum Budowlanego w Lesznie rozpoczął studia teologiczne w Poznaniu. Po ich ukończeniu w 1986 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Poznaniu, Odolanowie, Jutrosinie. Od 1991 roku został wikariuszem w Ostrowie Wielkopolskim w parafii św. Pawła, a od 1993 w parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski z zadaniem wybudowania kaplicy i zorganizowania nowej parafii. W maju 2016 roku  obchodził 30 lecie swojego kapłaństwa.

jgrzybowski

Ks. Jakub Grzybowski

W naszej parafii od 2015 roku.

Ks. Rafał Moraś

W naszej parafii od 2019 roku.

ksseniorzy-1024x840

Ksiądz senior Jerzy Krajka

Ks. Jerzy urodził się 11 marca 1937 r. w miejscowości Bożydar k. Środy Wlkp. w głęboko religijnej rodzinie.
Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził na wsi. 26 maja 1963r. przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Wyszyny, Wałków, Lubasz, Sieraków, Poznań – św. Wojciecha. W latach 1975 – 2001 roku Ks. Jerzy Krajka służy Bogu i ludziom jako proboszcz pierwszej i jedynej swojej samodzielnej parafii w Turkowach k. Kępna.

Ksiądz diakon Fabian Domagalski

Powołanie odkryłem pod koniec liceum. Do końca się wahałem, nie wiedziałem do końca jaką drogą pójść, ale zaufałem Bogu. Pomógł mi w tym mój ksiądz katecheta, ks. Paweł Wczesny. On był właściwie dla mnie osobą, dzięki której odkryłem Chrystusa. Dzięki niemu mogłem pójść tą drogą. Rodzice bardzo mnie wspierali, wiele osób na tej drodze się pojawiło, jestem im bardzo wdzięczny – powiedział po wyświęceniu na Diakona.