M K. Wszystko dla Jezusa” to hasło, które ma nam towarzyszyć w przygotowaniach do naszego pięknego Jubileuszu, który będziemy obchodzić za kilka miesięcy. Wszystko co najlepsze to jest dla Boga. Mijające 30 lat to czas, za który winniśmy Bogu podziękować za to, że poprzez wspólnotę parafialną zechciał nas zjednoczyć, że był On towarzyszem naszych – osobistych i wspólnych dziejów w tych latach.Jubileusz to przede wszystkim „czas łaski” od Boga. Czas pogłębienia naszej wiary, dlatego potrzeba naszego zaangażowania. Jubileusz jest czasem wspomnień wielu różnych wydarzeń, które wywołują uśmiech na naszych twarzach.

To także wspomnienie ludzi, którzy tworzyli z nami te wydarzenia, a którzy odeszli i są już dziś u Pana. Dlatego w tym duchu pragniemy rozpocząć to świętowanie – od naszego Parafialnego Odpustu. Pomocą w przygotowaniu do tego świętowania będą nasze Rekolekcje Wielkopostne od 16 do 19 marca, które w tym roku poprowadzi syn naszej parafii ks. Patryk Ławrynowicz. Pod hasłem „Zanurzyć się w Bożym Miłosierdziu”

W piątek 5 kwietnia na Mszy św. o godzinie 18.30 przed odpustem ks. Bp. Damian Bryl poświęci naszą odnowioną kaplicę adoracji według projektu Pracowni Państwa Drapikowskich z Gdańska. Także poprzez nasz odpust parafialny, 7 kwietnia, któremu w tym roku będzie przewodniczył ks. kan. Dr Jan Frąckowiak rektor Poznańskiego Seminarium Duchownego. 21 września to będzie czasem na integrację. Spotkamy się wszyscy w ostrowskiej Arenie, aby wspólnie tam świętować. O szczegółach będziemy o tym informować. 22 września to dzień modlitwy i skupienia przed rocznicą powstania naszej parafii. Poprowadzi ten dzień, myślę dla wielu znany nam ks. Teodor Sawielewicz wraz z swoim zespołem. 29 września o godz. 12.00 Mszą św. Jubileuszowa, której będzie przewodniczył ks. Bp. Szymon Stułkowski, Biskup Płocki, a prywatnie mój kolega z jednego roku w seminarium.

W związku z Jubileuszem jak już mówiliśmy wcześniej, podejmujemy różne dzieła materialne jako wyraz naszej wdzięczności, a które będą, nam służyć na długie lata. Jednym z dzieł jest upiększenie, naszej Kaplicy Wieczystej Adoracji, w której pragniemy się modlić o pokój w rodzinach. (Prace już trwają) W nowej monstrancji przedstawiającej św. Rodzinę będą umieszczać w specjalnych tulejkach nasze osobiste Listy do Pana Boga jako cegiełki w kwocie 1000 zł które można zakupić samemu, całą rodziną lub grupowo.

Natomiast w specjalnej szkatule za monstrancją będą umieszczone „Listy do Pana Boga” jako cegiełki w dowolnej kwocie. Cieszę się, że wielu ludzi przychodzi do kaplicy w dzień i w nocy I Czekamy na to osobiste spotkanie z Bogiem przed Najświętszym Sakramentem Ofiary, które w różny sposób składamy do skarbony. To: modlitwa w różnych intencjach, Ofiary materialne składane w kopertach do tego przeznaczonych, wpłaty przez wpłatomat ustawiony w kościele na konto specjalnie utworzonej na ten cel Fundacji Miłosierdzie Boże im. Św. s. Faustyny. Tu pragnę zaznaczyć i przypomnieć, że wpłacając pieniądze na konto Fundacji można odliczyć sobie tę kwotę od podatku (szczegóły w naszej gazetce „Faustyna” i ogłoszeniach parafialnych). Wyrazem naszej wdzięczności będzie również pomnik św. S. Faustyny klęczącej na krzyżu jako źródło Miłosierdzia na nasze czasy. Stanie on przed naszym Sanktuarium. Dla orientacji mogę podać, że koszt monstrancji do kaplicy adoracji to 100 tys. zł, a figura św. z. Faustyny z marmuru to 200 tys. zł. bez Vat. Tak więc przed nami wielkie wyzwanie. Oczywiście mile widziani są sponsorzy. Tym którzy już to zrobili, składam serdeczne „Bóg zapłać” Gdyby ktoś chciał wesprzeć to nasze dzieło proszę o kontakt. Już po niedzieli będą do nabycia Jubileuszowe złote i srebrne różańce na rękę, świeczki Jubileuszowe, są też Jubileuszowe Folderki z historią Parafii – „30 lat w pigułce” Pragniemy, aby ten Rok Jubileuszowy stał się dla nas okazją do wzrastania w wierze i w miłości. Jest to też zadanie wpisujące się w nurt wzajemnej pomocy. Pamiętajmy, też, że Moja obecność w życiu drugiego człowieka powinna być zawsze błogosławieństwem, a nigdy przekleństwem.

W tym miejscu w imieniu swoim i moich współpracowników chciałbym Wam wszystkim razem i każdemu z osobna – podziękować za Waszą gościnność, otwartość i za każde dobre słowo i wsparcie. Bo tak jest i ciągle to trwa. Pragnę podziękować również wszystkim tu przyjezdnym i gościom, którzy doskonale czują się tu wśród nas i również nas wspierają. Moi Kochani, niech to rozpoczęcie świętowania jubileuszu, które potrwa do września, będzie dla każdego z nas-jubilatów, okazją do tego, aby przywracać miejsce Panu Bogu w naszym życiu, w naszych domach aby On był zawsze na pierwszym miejscu.

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. W Ewangelii słyszymy o Jezusie, który udał się na pustynię, gdzie został kuszony przez diabła. Czas Wielkiego Postu zaprasza nas, aby wyjść na pustynię, która jest „miejscem” spotkania z Bogiem i zatroszczyć się o odpowiednie warunki pomagające nam w modlitwie,zadbać o chwilę ciszy w ciągu dnia czy wieczorem. Zadbać o krótką medytację, na rozważanie Pisma Świętego czy wieczorny rachunek sumienia. Postanówmy więc na początku tej wielkopostnej wędrówki, że będziemy codziennie udawać się „na pustynię”, która pomoże nam dobrze i owocnie przejść drogę przygotowania do radości świąt wielkanocnych.

Raz jeszcze za wszystko serdecznie Dziękuje.

„Bóg zapłać” i „Szczęść Boże” i Damy radę. Bo kto, jak nie My. Amen.