W najbliższą niedzielę będziemy gościć wśród nas Ojca Jana Pawła Tine, który pochodzi z Senegalu. Jest zakonnikiem ze Zgromadzenia Księży od Najświętszego Sakramentu.
Ojciec jest na Misji w małym państwie zachodniej Afryki, w Gwinei Bissau, w miejscowości Ingoré.
Ojcowie (Jan Paweł, Bernard i Abraham) prowadzą Parafię oraz rozbudowują szkołę gimnazjalną, aby młodzież rozwijała się, odkrywała cele, aby nie angażowała się w handel narkotyków- bardzo tam rozpowszechniony.
W Parafii Ojcowie mają pragnienie i starają się rozszerzać Kult Miłosierdzia Bożego.

Ojciec zwrócił się z Prośbą o otrzymanie Relikwi św. Siostry Faustyny, dlatego przyjechał do Polski, aby je odebrać i nas odwiedzić.
Ojciec posługuje się kilkoma językami (francuski, portugalski, włoski, angielski), uczy się polskiego. Potrafi Mszę Św. w częściach stałych odprawiać po polsku.
o. Jan Paweł się przedstawi i wygłosi krótkie kazanie, a po Mszach Świętych zebrał będzie ofiary, przed kościołem na tę misje z okazji przeżywanego dziś Dnia Misyjnego.
Towarzyszy mu s. M. Loreta – boromeuszka jaka tłumacz.