MODLITWA O ZAPRZESTANIE  
ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA
 
Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, / aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń/ i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię./ Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom/, do których koronawirus już dotarł/. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby/, pociesz ich rodziny/. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus/, inspiruj i błogosław tym/, którzy starają się opanować sytuację/. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał/, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia/, ale ufamy Tobie/, udziel nam pokoju i zdrowia/. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami/, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.
Święty Sebastianie, módl się za nami
Święty Rochu,
Święta Rozalio,
Święty Karolu Boromeuszu.
 
Suplikacje:
Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami.
 
Od powietrza, głodu, ognia i wojny, Wybaw nas Panie.
 
Od nagłej i niespodziewanej śmierci, Zachowaj nas Panie.
 
My grzeszni ciebie Boga prosimy, Wysłuchaj nas Panie.