Drodzy Parafianie, czciciele Miłosierdzia Bożego i wszyscy, którzy nawiedzacie nasz kościół – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.
Bardzo proszę, by zastosować się do Dekretu Biskupa Kaliskiego, który jest odpowiedzią na zarządzenia władzy państwowej. Zarządzenia te obowiązują w całym Kościele w Polsce.
W czasie Mszy św. może jednorazowo przebywać w kościele tylko 50 osób, wliczając w tę liczbę księży i służbę liturgiczną.
Z bólem serca, kierując się jednak roztropnością i troską o Wasze zdrowie i życie, a nade wszystko ufając Miłosiernemu Bogu i wierząc, że nasze losy są w Jego rękach, z posłuszeństwem, które przyrzekłem moim przełożonym bardzo proszę:
Od dziś soboty 14.03.2020r. i kolejne dni aż do odwołania
POZOSTAŃCIE W DOMACH!!! ZRÓBMY PIERWSZEŃSTWO OSOBOM, KTÓRE MAJĄ ZAMÓWIONE INTENCJE MSZALNE – JEDNAK JEŚLI ZDECYDUJĄ SIĘ POZOSTAĆ W DOMU, MOGĄ ŁĄCZYĆ SIĘ DUCHOWO!!!
Obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św.
Proszę, by uczestniczyć we Mszach św. poprzez media: telewizję, radio, internet. Proszę o godne przeżycie Mszy Św.
Niedziele:
– godz. 7.00 Transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – TVP1.
– widzowie Polsat News obejrzą Mszę Świętą nadawaną ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 9.00
– Telewizja TRWAM w każdą niedzielę transmituje o godz. 9:30 Mszę Świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
– Polsat Rodzina o godz. 10:30 Msza Świętą dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
– TVP Polonia Msza Św. o godzinie 13:00.
– Dodatkowo, na antenie TVP1 o godz. 12 wyemitowany zostanie Anioł Pański z papieżem Franciszkiem.

Nasz kościół będzie otwarty w ciągu dnia, by można skorzystać z możliwości do osobistej modlitwy, od godziny 7.00 do 19.00. w czasie Mszy św. i nabożeństw w pozostałym czasie (główne wejście w kruchcie) i otwarta będzie Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu – Świadków Miłosierdzia.

W kościele siedzimy w ławkach zachowując należytą odległość 1 metra.

Codziennie o godz. 20.30 w kościele – bez udziału wiernych – będziemy odmawiać różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę, abyście w tym czasie w waszych domach łączyli się ze mną w tej modlitwie. Pomocą może być różaniec w Telewizji TRWAM o godz. 20.20.
Proszę o wiarę, modlitwę i zrozumienie. Jestem w tych trudnych chwilach razem z Wami i już nie mogę się doczekać, kiedy wszyscy razem spotkamy się w naszym kościele.
Otaczam Was modlitwą, ale i o nią proszę również za mnie w tym trudnym czasie. Przyzywajmy często Bożej Opatrzności dla nas.

Modlitwa o ustanie epidemii
Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi, zmiłuj się nad nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę choroby, która się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.
Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.
Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej i naszej, która wiernie trwa przy nas,
a także przez wstawiennictwo św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna.
Ty, który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.