Księdzu Krzysztofowi Wikariuszowi – pragniemy dzisiaj z serca powiedzieć nasze – BÓG ZAPŁAĆ!

za – 5-letnią pracę duszpasterską w naszej Wspólnocie Parafialnej.

W tym szczególnym dniu dla Ciebie, dla nas kapłanów i Parafian wyrażamy Bogu wdzięczność za dar poznania Ciebie, jako wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Dziękujemy Ci za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy aktywny, ambitny i wyrozumiały. Poświęcałeś wiele uwagi dzieciom i młodzieży Pokazywałeś, że dobry humor, a przede wszystkim uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem i ludźmi.

Księże Krzysztofie, pragniemy podziękować Ci za Twoje świadectwo żywej wiary. Jesteśmy pełni podziwu, dla wspaniale wypełnianej przez Ciebie posługi, dla kształtowania i rozwoju Twojego powołania.

Za piękną pracę z młodzieżą, za spotkania na Kręgu Biblijnym, za poświęcenie się dla Grupy „Wiara i Światło”, za utworzenie Grupy O. PIO i comiesięczne spotkania, Klub Motocyklowy przy naszej Wspólnocie, za prowadzenie w piątki Mszy św., za zmarłych Parafian.

Księże Krzysztofie, składamy Ci z serca płynące podziękowania za wszelkie zaangażowanie, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary.

Szczególnie dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską, za wygłoszone kazania, za każde słowo: to które padało podczas głoszonej homilii, to które przekazywałeś podczas posługi w konfesjonale, a także to podczas zwykłej rozmowy, odprawione Msze Św., za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w domach i u chorych, za modlitwy zanoszone za nas do Boga.

Życzymy, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Zakończenia studiów i obrony Doktoratu, bo już niewiele zostało.

Życzymy abyś, dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.

Żegnając dziś Ciebie, zawierzamy Twoją dalszą pracę duszpasterską Jezusowi Miłosiernemu i Jego Matce Maryi, Matce wszystkich kapłanów. Niech wyjedna Tobie u swojego Synawiekuistego kapłana zdroje niewyczerpanych łask i Boże błogosławieństwo, które jakże potrzebne jest w dzisiejszej, trudnej pracy duszpasterskiej.

Wyrazem naszego szczerego podziękowania niech będą te symboliczne bukiety kwiatów, a także zapewnienie o naszej modlitwie w Twojej intencji. Pierwsza Parafia i pierwsza Miłość. I dalej w drogę.

Jak wiemy Ksiądz Krzysztof, idzie do parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie, ale jadąc do domu, będzie musiał przejeżdżać przez Ostrów dlatego bardzo serdecznie zapraszamy.

Już dziś pragnę zaprosić do nas na Rekolekcje Szkolne w przyszłym roku w Wielkim Poście – od 5 kwietnia

„Bóg Zapłać za wszystko i Szczęść Boże”