Drogi Księże Mariuszu!

Zanim odejdziesz od nas, aby służyć tym, których Pan Bóg postawił na Twojej drodze, w Kaliszu w Sanktuarium św. Józefa, pragniemy Cię pożegnać i podziękować.
Stajemy dziś  przed Tobą, Księże Mariuszu, z sercami wypełnionymi wdzięcznością.
Dziękujemy, za Twoje kapłańskie dłonie, kapłańskie serce, usta, oczy, którymi nam posługiwałeś. Dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską, za wygłoszone kazania, odprawione Msze Św., za wszystkie duszpasterskie odwiedziny, za modlitwy zanoszone za nas, do Boga.
Za pracę z dziećmi w szkole Podstawowej „Edukator”. Za to, że pochylałeś się z troską nad chorymi, że w każdym z nas widziałeś bliźniego, który czeka na Twoją pomoc. Dziękujemy za Twój zapał młodzieńczy i siły niestrudzone, Dziękujemy, że płomień wiary, który w naszych sercach rozpalałeś, i odsłaniałeś nam nieskończoność Miłosierdzia Bożego. Również za wspólnotę modlitwy.

Ks. Mariusz prosił, żebym powiedział, że nie chce żadnych podziękowań.
Podziękujmy zatem Ks. Mariuszowi brawami, za Jego służbę duszpasterską tu wśród nas przez 3 lata. „Bóg zapłać”, za wszelkie dobro. Niech Miłosierny Bóg, błogosławi na nowej Parafii i zapewniamy także o modlitwie. „Szczęść Boże”.
Swoją taką „ostatnia” Mszę św., Ks. Mariusz odprawi w poniedziałek, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła o godzinie 15.30.