Niedziela Trójcy Świętej – 22.05.2016 r.

1. Trwa Maj – miesiąc Maryjny, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Msza św. i spotkanie Grupy O.Pio w poniedziałek, 23 maja o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
3. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Biały Tydzień W tych dniach codziennie o godzinie 17.00 Msza św. i nabożeństwo majowe dla nich. W czwartek, w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz.17.00. Wszyscy spotykają się przy Kościele św. Antoniego o godz. 10.45, biorą udział w procesji i Mszy św.
Podczas Białego Tygodnia dzieci przychodzą na nabożeństwa w szatkach.
Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę, 28 maja o godz. 8.30 wyjazd – dzieci do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
4. Uroczystość Bożego Ciała przypada w najbliższy czwartek – 26 maja . Uroczysta Procesja do czterech ołtarzy wyruszy o godz.11.00. sprzed Kościoła Św. Antoniego do Konkatedry, gdzie zostanie odprawiona Msza św.
W związku z tym w naszym Kościele , nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Msze św. będą w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 15.30 i 18.30. Przez całą oktawę po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
W tym dniu przypada również Dzień Matki, pamiętajmy o Nich w naszych modlitwie.
5. Zapraszamy dzieci, które chcą sypać kwiatki i dzieci I Komunijne, na próbę, w najbliższy wtorek, 24 maja po Mszy św. o godz. 17.00. Chłopców, zapraszamy bezpośrednio na procesję Bożego Ciała.
6. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, o godz. 17.45.
7. Ks. Diakon Michał, który w sobotę, 21 maja przyjął święcenia Kapłańskie w Katedrze Kaliskiej odprawi w naszej parafii swoją drugą, uroczystą Mszę św. zwaną Sekundycją – w przyszłą niedzielę, 29 maja o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!
8. W przyszłą niedzielę, 29 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 swoją Pierwszą Rocznicę Komunii Świętej przeżywać będą dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św.
9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmownia odbędzie się w piątek, 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.30.
10. Dziś wspomnienie św. Rity, która jest patronką w sprawach trudnych i beznadziejnych. Do naszego Sanktuarium, została przekazana Róża św. Rity, która będzie umieszczona w kaplicy Świadków Miłosierdzia. Przez Jej wstawiennictwo możemy też wypraszać potrzebne nam łaski.
11. Zapraszamy na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 3 – 4 czerwca 2016 r. Szczegóły na plakacie.
12. W związku z Rokiem Miłosierdzia w sklepiku i w Biurze Parafialnym można nabyć jako Cegiełkę Srebrny Jubileuszowy Pierścień Miłosierdzia z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i świętej s. Faustyny. Koszt 150 zł.
13. W wakacje zapraszamy na Pielgrzymki autokarowe:
– do Lichenia – 5 lipca wyjazd o godz.8.00 koszt wyjazdu 25 zł.
– do Częstochowy – 2 sierpnia wyjazd o godz. 6.00 koszt wyjazdu 40 zł.
14. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.