XXX Niedziela Zwykła – 24.10. 2021 r.

1. „Bóg zapłać” – wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli dzisiejsza zbiórkę dla Sióstr Dominikanek i ich podopiecznych na Ukrainie.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.
3. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 28 października o godz. 18.40 . Transmisja w TV Proart
4. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych w piątek, 29 października
o godz. 17.45.
5. W poniedziałek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Nie będzie koronki o godz. 15.00 i Mszy św. o godz. 15.30.
Na cmentarzu przy ul. Limanowskiego procesja rozpocznie się o godz. 14.15, a następnie około godz. 14.45 zostanie odprawiona Msza św. polowa za zmarłych.
Na cmentarzu przy ul. Bema – o godz. 14.00 Msza św., następnie procesja.
Każdego dnia od 1.11 do 8.11 można uzyskać Odpust Zupełny za jednego zmarłego. Warunkiem jest stan uświęcającej, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych łaski
6. We wtorek, 2 listopada – Dzień ZADUSZNY. (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych). Msze św. jak w święto zniesione tj. o godz. 7.30, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30.
W tym dniu na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej o godz.15.00, czytane będą wymienianki, następnie o godz. 16.00 Msza św. i procesja.
7. We wtorek, 2 listopada o godz. 18.30 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji drogich nam zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej od listopada ubiegłego roku do listopada bieżącego roku, aby wspólnie przed Bogiem, przedstawić imię zmarłego i upraszać dla Niego Miłosierdzie Boże.
8. Zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok można zgłaszać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz. 18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada od tego roku.
Wymienianki jednorazowe można wrzucać do skarbony wystawionej przy ołtarzu św. Michała. Za tych zmarłych modlić się będziemy na różańcu o godz. 18.00 przez cały tydzień począwszy od 2 listopada.
9. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczki zakrywającej nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu społecznego.
10. Do nabycia prasa katolicka, cegiełki na zakup organów do naszego Sanktuarium oraz pendriy 32 GB z napisem „Jezu ufam Tobie”. Są kalendarze diecezjalne na Nowy Rok w cenie 5 zł.

XXIX Niedziela Zwykła – 17.10. 2021 r.

1. „Bóg zapłać” – za ofiary zebrane dziś na sfinalizowanie zakupu organów do naszego Sanktuarium. W tym tygodniu udało się nam wpłacić pierwszą ratę tj. 20 000 Euro.
25 października rozpocznie się rozbiórka organów w Niemczech i transport do nas. Na początku listopada, będziemy musieli wpłacić 2 ratę również w wysokości 20 000 Euro. Nadal trwa akcja sfinalizowania tej inwestycji. Jest to dla nas wielkie wyzwanie.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec połączony z obrzędem Komunii świętej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
3. Dziś w kaliskiej katedrze rozpoczyna Synod pod hasłem „ dla Kościoła synodalnego: komunia, uczestnictwo i misja”. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o godz. 16.30
4. Siostry Dominikanki z Broniszewic zwróciły się do nas z prośbą o pomoc i wsparcie dla sióstr na Ukrainie, które prowadzą szkołę, świetlicę międzywyznaniową dla dzieci i młodzieży, punkt pomocy humanitarnej, dbają o osoby starsze, chore i samotne. Siostry bardzo proszą o nowe buty zimowe dla dziewczynek i chłopców w rozmiarach od 35 do 45, kurtki zimowe od134 cm do 180 cm, spodnie dresowe, rękawiczki, czapki. Proszą również o różnego rodzaju chemie: proszki do prania, środki do mycia toalet, podłogi, naczyń, różnego rodzaju kosmetyki, mydła, żele pod prysznic, pasty i szczotki do zębów, słodycze, przybory szkolne, drobne zabawki. Zbiórka tych rzeczy zostanie przeprowadzona przez przedstawicieli fundacji w przyszłą niedzielę, 24 października w związku z Mszami św.
5. Zmarłych na wymienianki roczne na kolejny rok można zgłaszać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada. Różaniec w intencji tych zmarłych odmawiać będziemy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 17.45, Msza św. o godz. 18.30, począwszy od ostatniego piątku listopada od tego roku.
6. Przypominamy o bezwzględnym noszeniu maseczki zakrywającej nos i usta, dezynfekcji rąk oraz zachowywania dystansu społecznego.
7. Do nabycia prasa katolicka, cegiełki na zakup organów do naszego Sanktuarium oraz pendriy 32 GB z napisem „Jezu ufam Tobie”. Są kalendarze diecezjalne na Nowy Rok w cenie 5 zł.