III Niedziela Zwykła 24. 01. 2021r.

1. Przypominamy, że poświęcenie świec dzieciom I komunijnym oraz spotkania z rodzicami odbędą się w niedzielę, 31 stycznia br.
– o godz. 12.00 – klasa III A Edukator,
– o godz. 15.30 – klasa III B Edukator
– o godz. 17.00 – klasa III C Edukator oraz dzieci z innych szkół.
Po tych Mszach św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci.
2. Zapraszamy na Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30, w piątek i sobotę o godzinę 17:00. W najbliższym tygodniu zapraszamy mieszkańców ulic: (do odczytania).Plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać zestawy kolędowe, w których jest między innymi obrazek św. Józefa – Patrona tego roku z błogosławieństwem, które należy odmówić z Rodziną po powrocie do domu.
Ofiary zebrane podczas tych Mszy świętych w tym roku przeznaczone będą na spłatę kredytu.
Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
Podczas tych Mszy św. jest możliwość poświęcenia różnych dewocjonaliów.
3. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela w naszym Sanktuarium w czwartek, 28 stycznia o godz. 18.30.
4. Różaniec i Msza św. za zmarłych z wymienianek rocznych – w piątek, 29 stycznia o godz. 17.45.
5. Dziś przy wyjściu z kościoła można składać ofiary do skarbony na pomoc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
6. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło
7. Można nabyć prasę katolicką.

Życie
Życie niedokończone
gdy oczy ci zamkną i zapalą świecę
miłość spełnioną i nieudaną
płacz przed jedzeniem
między mądrością i zabawą
Bożej powierzam opiece.

Ks. Jan Twardowski

II Niedziela Zwykła 17. 01. 2021r.

1. Informujemy, że poświęcenie świec dzieciom I komunijnym oraz spotkania z rodzicami odbędą się 31 stycznia br
– o godz. 12.00 – klasa III A Edukator,
– o godz. 15.30 – klasa III B Edukator
– o godz. 17.00 – klasa III C Edukator oraz dzieci z innych szkół.
Po tych Mszach św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców tych dzieci.

2. Msze święte z błogosławieństwem kolędowym w intencji naszych parafian z poszczególnych ulic od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.30, w piątki i soboty o godzinę 17:00.Plan dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiamilosierdziabozego.pl, w tygodniku Faustyna oraz w gablocie ogłoszeń. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać zestawy kolędowe, w których jest między innymi obrazek św. Józefa – Patrona tego roku z błogosławieństwem, które należy odmówić z Rodziną po powrocie do domu.
Za zrozumienie serdecznie dziękujemy.
Podczas tych Mszy św. będzie możliwość poświęcenia różnych dewocjonaliów. Serdecznie zapraszamy.
3. W czwartek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w piątek, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych kochanych dziadkach.
4. Po Mszach świętych dzieci zgłaszają się do zakrystii po odbiór naklejek, natomiast dzieci, które łączą się z nami poprzez transmisje, do zeszytu od religii wpisują hasło
5. Administrator Apostolski naszej diecezji – mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia – przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszach świętych w niedziele i święta nakazane przedłuża do końca stycznia br. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.
6. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie z olejami i adoracją przy relikwiach św. Charbela do naszego Sanktuarium w czwartek, 28 stycznia na godz. 18.30.
7. Można nabyć prasę katolicką.

On
Zatrzymał się – cień pod oknem
nade mną chmury wędrowne
udam, że mnie nie ma