VI Niedziela Wielkanocna  – 01.05.2016r.

1. Od dzisiaj rozpoczyna się miesiąc Maj, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe także dzieci i młodzież, codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. W tym dniu Odpust w Parafii NMP. Suma Odpustowa o godz. 12.00. O godz. 12.00. w Konkatedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i naszego miasta.
3. W każdą środę zapraszamy na Godzinki do Matki Bożej na godz. 18.00.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św.  w piątek od godz. 16.00 -17.00, 17.30 – 18.30 i tradycyjnie 15 minut przed każdą Mszą św. Dodatkowa Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17.00. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt oddania Bożemu Sercu po Mszy św. wieczornej.
5. Odpust ku czci Najśw. Zbawiciela w Parafii przy ul. Bema – w czwartek 5 maja o godz.18.30.
6. Nowennę do Ducha Świętego rozpoczniemy się od piątku – 6 maja w łączności z Koronką.
7. Naszych chorych odwiedzimy – w sobotę, 7 maja od godz. 9.00.
8. W przyszłą niedzielę, 8 maja przypada Uroczystośc Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na nasze Sanktuarium.
9. Również w przyszłą niedzielę, odbędą się uroczystości odpustowe w Parafii Konkatedralnej. Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Kanonik Witold Szala odprawiona zostanie o godz.12.00.
10. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować rodzinom, które gościły alumnów ze wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o sprawie powołań do szczególnej służby Bożej.
11. Zebranie Matek i Ojców Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
12. W tym roku pożegnaliśmy dwóch drogich naszym sercom kapłanów, Ks. Kanonika Jana Urbaniaka i ks. Marka Bobka. Msze św. zamówione za naszych drogich zmarłych zostaną odprawione przez O. Krzysztofa Stachowiaka na Papui Nowej Gwinei. W naszej wspólnocie będziemy łączyć się w modlitwie wspominając zmarłych kapłanów na codziennej Mszy św. Terminy i nazwiska osób zamawiających umieszczane będą w gablocie oraz na stronie internetowej parafii w każdy piątek.
13. Stowarzyszenie Konferencji św.  Wincentego a Paulo w Ostrowie Wlkp. w ramach XXV Festynu Rodzinnego zaprasza do wzięcia udziału we Mszy św. we wtorek 3 maja 2016r. O godz. 18.00 w Ostrowskiej Konkatedrze. Podczas Mszy św. zaprezentuje się Oktet „ALTER EGO” Szczegóły na plakacie.
14. Każdy, kto chciałby przystąpić do obywatelskiego projektu ustawy – wybieraj życie – „stop aborcji” może złożyć swój podpis przy wyjściu z Kościoła, na stoliku wyłożone są listy. Potrzebny jest numer pesel.
15. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Włoch z naszego Sanktuarium w dniach od 21 do 30 sierpnia 2016 r. Koszt wyjazdu 1800 zł i  55 Euro.  Zapisy w Biurze Parafialnym
16. Informujemy, że we wtorek 3 maja Biuro Parafialne będzie nieczynne.
17. Tradycyjnie zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.