XVIII Niedziela Zwykła 01. 08. 2021 r.

1. Witamy wśród nas księdza kanonika Wiesława Cieplika, który rozpoczyna w naszej parafii posługę jako rezydent. Księdzu Wiesławowi życzymy wielu łask Bożych na czas posługiwania duszpasterskiego w naszej wspólnocie .
2. Trwają wakacje, czas urlopów i wypoczynku. Życzymy Wszystkim, aby był to czas radości, wytchnienia oraz nabrania sił do wypełniania swoich codziennych obowiązków. Szczęść Boże!
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św.
w piątek od godz. 18.00 do 18.30 i tradycyjnie 15 minut przed każdą Mszą św. Nie będzie dodatkowej Mszy św. pierwszo-piątkowej.
4. W przyszłą niedzielę, II miesiąca tradycyjnie składka przeznaczona będzie na trwające prace przy naszym kościele. Za modlitwę, zrozumienie i każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w czwartek, 5 sierpnia do godz. 10.00 na parkingu przy ul. Limanowskiego.
6. W czasie wakacji od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy Świętej wieczornej, w piątek i sobotę Msze Święte bez zmian. W niedzielę Msza Święta wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz.18.30.
Zapraszamy na Pielgrzymki: zapisy w Biurze Parafialnym.
– do Lichenia – 18 sierpień – wyjazd o godz. 8.00 – koszt 30 zł.
– do Częstochowy –23 sierpnia – wyjazd o godz. 6.00 – koszt 40 zł.
– Piesza do Skalmierzyc – 14 sierpnia – wyjście o godzinie 15.30 – powrót autokarem – 5 zł
7. Do nabycia prasa katolicka można również nabyć cegiełki na zakup organów do naszego Sanktuarium.

XVI Niedziela Zwykła – 25. 07. 2021 r.

1. Witamy wśród nas brata Benedykta Pączkę – z Republiki Środkowej Afryki, założyciela Arfican music school – pierwszej szkoły muzycznej w Afryce. Przyjechał do nas wraz z trzema swoimi uczniami, by podziękować za wsparcie Polaków, dzięki któremu udało się wybudować szkołę. Po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary na kontynuację dzieł podjętych na misjach. Ponadto na koniec Eucharystii dzieci zaprezentują nam krótki występ artystyczny, aby pokazać, czego mogli nauczyć się dzięki wybudowaniu szkoły, do której uczęszczają.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy łączyli się w modlitwie w sposób duchowy podczas 19 Pieszej Wielkopolskiej Pielgrzymki do Miłosierdzia Bożego do Krakowa Łagiewnik.
3. W związku z Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, dlatego w przyszła niedzielę do skarbony przy wejściu do naszej świątyni będzie można wesprzeć poszkodowanych.
4. Z woli Ojca Świętego Franciszka w tym roku po raz pierwszy 25 lipca (dzisiaj) obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – (modlitwa po Komunii św.)
5. W związku z uroczystością św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. poświęcimy nasze pojazdy – tradycyjnie przy wyjeździe w ul. Limanowskiego. ( Agenda)
6. Od 31 lipca do 1 sierpnia odbędzie się Festiwal Abba Pater – Spotkanie z Naszym Ojcem. Szczegóły na plakacie.
7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w czwartek, 5 sierpnia do godz. 10.00 na parkingu przy ul. Limanowskiego.
8. W czasie wakacji od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy Świętej wieczornej, w piątek i sobotę Msze Święte bez zmian. W niedzielę Msza Święta wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz.18.30.
9. W wakacje zapraszamy na Pielgrzymki: zapisy w Biurze Parafialnym.
– do Lichenia – 18 sierpień – wyjazd o godz. 8.00 – koszt 30 zł.
– do Częstochowy –23 sierpnia – wyjazd o godz. 6.00 – koszt 40 zł.
– Piesza do Skalmierzyc – 14 sierpnia wyjście o godzinie 15.30 – powrót autokarem – 5 zł.
10. Piesza pielgrzymka grupy Zielonej na Jasną Górę wyruszy z Ostrowskiej Konkatedry 9 sierpnia. Zapisy i wszelkie informacje w biurze parafialnym Konkatedry od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00.
11. Do nabycia prasa katolicka można również nabyć cegiełki na zakup organów do naszego sanktuarium.